Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért léteznek felesleges...

Miért léteznek felesleges emberek? Olyanok, akik mindenhol, mindenkinek útban vannak? (= "kutyák", "bogarak")

Figyelt kérdés

Például, József Attila. Ő nem kellett senkinek, mindenkinek csak rosszat tett, akárhol volt.

Vagy, ha valaki ismeri Kafka Átváltozás című művét, akkor említem Gregor Samsát, ő sokkal jobb példa erre. Nem volt haszna a létezésének, sőt, inkább terhet jelentett családja számára, akik örültek, hogy végre megszabadultak tőle.



2015. nov. 30. 22:18
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ezt küldte nyáron Orsi: [link]

Meglepődtem, hogy pont Jézusnak nevezte a főszereplőt, rákérdeztem, miért. Azt mondta, hogy a történetet egy álma alapján írta, és a főszereplő neve ott is Jézus volt.

2015. nov. 30. 23:37
 12/25 A kérdező kommentje:

Molyember, nem József Attilával van kimondottan bajom, hanem azzal az egész felfogással, hogy valakik állandóan panaszkodnak meg öngyilkosok lesznek, de végül nyócvanhatodszor sem sikerül nekik. Mégis mi a franctól lennének ilyen depisek?

Meg, hát hagyjanak engem békén. Ha ilyen szerencsétlenek, akkor nem is kellene élniük. Akkor meg minek vannak? Nem lenne rájuk szükség, hiszen miattuk csak még többen nyírják ki magukat, mert azt hiszik, ha más megtette, akkor az öngyilkosság az abszolút jó megoldás.

2015. nov. 30. 23:41
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
De másnak meg nincsenek útban esetleg szeretik őket, örülnek, hogy vannak. #7és8 vagyok.
2015. dec. 1. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
*Te meg kérdező, ne legyél már ilyen savanyú, és azokkal foglalkozz akkor, akik neked számítanak, és ne ezzen pattogj meg puffogj, hát na:) #7,8,meg előző vagyok még:)
2015. dec. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
69%
A tükörben nézés tudományát gyakorold még!
2015. dec. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Wadmalac ***** válasza:
91%

Meglehetősen szubjektív, mit, kit nevezel feleslegesnek.

Simán lehet bárki, akinek te vagy az.

"Olyanok, akik mindenhol, mindenkinek útban vannak"

Ha komolyan gondolod, hogy ilyen létezik, akkor még elég sokat kell látnod a világból.

Még a jó és rossz fogalma sem egyértelmű minden nézőpontból, akkor ez hogyan lenne az?

Remélem, nem kövülsz bele ebbe a beteges szemléletbe.

2015. dec. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Gregor Samsa a család kenyérkeresője volt a gutaütése (átváltozása) előtt. Amit a család nem hálált meg.
2015. dec. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Fogadni mernék, hogy egy gimnazista kis buzernyák lázadó vagy, akinek a friss irodalmi élménye úttörő gondolatokat szült.

ha realista vagy, akkor be kell látnod, hogy semminek nincs értelme.

Az ember létének egyetlen célja mint a természet marionett bábuja, hogy szaporodjon. Mindent ezért tesz.

Ezért eszik,iszik, játszik, barátkozik, harcol stb. Külső szemlélőként nézve értelmetlen.

Ha mégis értelmet adunk az emberi működésnek, akkor József Attila talán az egyik legrosszabb példa, mivel a szellemisége évszázadokon átível, megfelelő iq birtokában sokat lehet tőle tanulni. Az nem is kérdéses, hogy hasznosabb az emberiség számára, mint te a degenerált felfogásoddal.

2015. dec. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
100%
Hú hát elég szenny kérdés ez. Épp ezért csak annyi válaszra méltatlak hogy keresd fel az iskolapszichológust.
2016. jan. 17. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ajánlom a Meztelen Ebéd c. filmet!

Kérdezőnek biztos tetszeni fog, ezt a témát feszegeti.

2016. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!