Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért léteznek felesleges...

Miért léteznek felesleges emberek? Olyanok, akik mindenhol, mindenkinek útban vannak? (= "kutyák", "bogarak")

Figyelt kérdés

Például, József Attila. Ő nem kellett senkinek, mindenkinek csak rosszat tett, akárhol volt.

Vagy, ha valaki ismeri Kafka Átváltozás című művét, akkor említem Gregor Samsát, ő sokkal jobb példa erre. Nem volt haszna a létezésének, sőt, inkább terhet jelentett családja számára, akik örültek, hogy végre megszabadultak tőle.



2015. nov. 30. 22:18
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
100%
Mellesleg nem tudom, hogyan olvasol te általában, de Gregor Samsára pont azért haragudott meg családja, mivel bogárként képtelen volt többé dolgozni, és eltartani családját, és így rájuk hárult ez a feladat. Úgyhogy azt hiszem meglehetősen nagy szükség volt rá a családján belül. Teljes káosz ez a kérdés. Bizonyos értelemben tényleg egy antikrisztus vagy. :D
2016. márc. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
#21 Ego svm Satanas
2016. ápr. 2. 15:22
 23/25 anonim válasza:
46%
Nem értek eggyet az első válaszolóval, szerintem mindenki okkal van ezen a Földön és nem azért mert apuci és anyuci hancúroztak. Mellesleg a legtöbbször nem véletlenül csúszik be a gyerek, hanem eltervezik. Ezt muszáj volt leírnom mert szerintem egy irdatlan nagy hülyeség volt leírva.
2016. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Wadmalac ***** válasza:
100%

A szemléleted alapján pl. Steve Jobs csak nyűg volt az emberiség nyakán.

Kell erre hatmilliárd cáfolat, vagy magadtól is megérted?

2016. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:

Nem szeretnék szúrkálódni, de ha már felesleges emberekről beszélsz, nem értem, hogy miért nem valamilyen elvetemült rablókról vagy erőszakos alkoholistákról, bűnözőkről, meg folytathatnám a sort, végül talán valaki belemenni abba, hogy ezeknek sem teljesen értelmetlen az életük, de végül úgy hoztad fel azt a József Attila, Kafka, stb. példákat, mintha fenn lennél annyira akadva rajtuk, szúrnák a szemed, pedig sehol sem mondható hogy a legkézenfekvőbb példák lettek volna a felesleges emberre, csak azért, mert valamelyikük az öngyilkosságot tervezte. Számomra százszor "feleslegesebb" az, aki másokon tervez kárt, főleg ha ártatlan, nála értékesebb embereken.


Meg azt tenném hozzá, hogy már csak azért sem lehet "felesleges" emberről beszélni, mert az embert a maga útja teszi, és ha úgy van, akkor jó esetben egy "felesleges embert" akár jó útra lehet teríteni, amennyiben ez szükséges.

Pl. Greggel, ha senki sem törődött, akkor annál inkább nem volt mit kezdenie a maga helyzetével. Biztos vagyok benne, hogyha netán te is valami olyan életbe vetődnél, ahol nem törődnek veled, te is másképp állnál :D

Tehát a felesleges emberek nem önmaguknak léteznek. És talán neked sem, épp azon a ponton nem feleslegesek, hogy valakinek léteznek.

Erről a feleslegességről azon a ponton is lehet beszélni, az első válaszra hivatkozva, mint amikor valaki gyereket szül, úgy, hogy nem törődik, azzal a gyerekkel, és ő maga sem tudja, hogy minek szüli meg, ha egyszer nem akarja rendesen nevelni:). Az ilyen családban vagy családnélküliségben felnőtt emberek nem személy szerint felelősek az olyan létükért.

Mégis ezek között is vannak olyan példa-emberek, akik nem hagyják el teljesen önmagukat, attól, hogy pl. egyedül nőttek fel, és nem törődtek mások velük, amiben már, erről az oldalról nézve van valami spiritusz:)

Én ahelyett, hogy azt állítanám bárkinek, hogy "felesleges", "útban van", inkább arra adnék utalásokat, hogy mit tehetne, merre tarthatna, mitől válhatna felelőssé.

Tehát a te kérdésed is felesleges, mert csak az építő jellegű kritikáknak van értelmük, a te felvetésed meg tipikusan nem az, hanem csak valaki kapkodó, másokat-megcimkézés, felületes következtetés.

2016. aug. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!