Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Egyszer egy tanár azt mondta, hogy "Az élet értelme maga az élet". Én ezt nem tudom elfogadni, hiszen az életnek kell, hogy legyen oka, amelyből maga az élet keletkezik. Tehát kizárható az, hogy az élet oka az élet, azaz az élet őnmaga oka és okozata is lenne egyben.

2016. júl. 27. 22:52
1 2 3 4
 11/37 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Az ember értelmet lát a dolgok mögött. Ilyen a természete! Teljesen normális, ha feltételezed, hogy van értelme az életnek...


A valóság persze az, hogy nincs, legalábbis nem utal rá semmi, hogy lenne bármiféle értelme is. Sajnos ez van... :(

2016. júl. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Wadmalac ***** válasza:
2016. júl. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%
Az élet egy út a semmiből a semmi felé. Míg élsz csak riadtan bámulsz a semmibe és vánszorogsz a semmi közepén. Hogy mi az értelme? Hát... Semmi :D
2016. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim válasza:
Az élet értelmetlensége a legnagyobb értelme...
2016. júl. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:

Ezen kar elmélkedni

Szerintem az hogy hozd ki a legjobbat önmagadbol, ne felejts el szetnezni , kinezni magadbol , neha egy kave mellett elmélkedj , allj meg , mondj köszönetet annak aki segitett rajtad , utazz , furödj a tengerben , lass vilagot , vigyazz a szeretteidre , es örulj minden napnak

2016. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim válasza:
100%
En ugy gondolom ha megallunk gondolkodni mi az elet ertelme nem jutunk el oda hogy megtudjuk
2016. júl. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim válasza:
Haha balazs, ez isteni , jot röhögtem
2016. júl. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
Számomra az, hogy elégedetten haljak meg.
2016. júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

Az a tanár okos ember volt. Az élet egy önműködő folyamat, amelynek a legfőbb célja, hogy folytatódjék. Az élet célja tehát elsődlegesen az élet maga, vagyis az élet folytatódása. Idézet a "Harcz László: Az evolúció filozófiája fogalomtára" c. írásomból: "21) Az élet értelme: az élet értelme az élet folytatódása maga, és így az élet értelme tágabb értelemben a minél magasabb erkölcsi színvonal elérése, mert az élet fennmaradását az erkölcsösség (a lelkiismeretesség, az igazságosság stb.) segíti a legjobban. Konkrétabban: az élet célja az erkölcsösség minél magasabb foka elérése.

Erről bővebben a "Harcz László: Az evolúció filozófiája" c. írásomból olvashatsz, ha beírod a keresőbe ezt a címet, kijön több helyről is. Ha további kérdésed van, a laszlo.harcz@gmail.com email-címen kérdezheted meg, megpróbálok válaszolni.

2016. aug. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Nekem az volt a kedvencem, amikor a filozófia tanár huszon gyerektől megkérdezte, hogy szerinte mi a legnagyobb probléma a világon. Aztán úgy mondta el a sajátját, mintha mindenki csak félig jó választ adott volna.

A kérdéssel kapcsolatban is ez a véleményem.

2016. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!