Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért lett a 21. századra...

Miért lett a 21. századra divat az ivászat?

Figyelt kérdés
Igen, tudom az emberek mindig is ittak, de szerintem ilyen méreteket még nem öltött az alkoholizálás, mint manapság. Én úgy vagyok vele, hogy az alkohol a legkárosabb drog, nála még a cigi is jobb. Régebben például a 20. század elején úgy tudom többen dohányzottak mint ittak a világon.

2016. szept. 10. 12:32
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:

nevelés kérdése...nem annyira divat, inkább rossz példa.

ha a prolicsalád proligyereke azt látja odahaza, hogy az örege iszik, esetleg az anyja is, meghogy suliban az számít igazi kemény tökű legénynek aki iszik mint a kefekötő és sikolyrészegen tombol, naná hogy ő is ezt fogja csinálni...

aki nem ilyen, azt a birkatöbbség lenézi és kiutálja

ezzel találkoztam itt ahol lakom, de középiskolában is, aki nem tartott hetente fekvehányós bulit, az "lúzer" volt.


semmi különösebb okuk nem lett volna rá, hogy alkeszok legyenek, egyszerűen így akartak menők lenni...olyan mint amikor az óvodás gyerek káromkodik, és ettől nagynak hiszi magát, mert a tévében a Szilveszter Sztalóne is csúnyán beszél.

a tévé annyiban hibás, hogy a piareklámokkal még rá is erősít erre a tévhitre, a sok agyatlan konzumbirka meg beveszi.


volt hagyománya az italfogyasztásnak, ez igaz, viszont annak nem, hogy utána mattrészegen rókázzunk, törjünk-zúzzunk, verekedjünk, erőszakosan kéregessük, meg autóba üljünk oszt úgy közlekedjünk mint a golyó a flipperben.


a drogok egy külön probléma, csak annak még hagyománya sincs, legalábbis nálunk biztosan.

2018. aug. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!