Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pszichiátriai eset vagyok, ha...

Pszichiátriai eset vagyok, ha a világképem nagyon radikális?

Figyelt kérdés

Tehát pl.: Szerintem, aki velem nem ért egyet (tehát nem olyan életet él, amit én jónak találok) az elkárhozik.

Vagy.: az ünnepeket bűnnek tekinetm, (pl.: születésnapot, karácsonyt, húsvétot, legalábbis ilyen rituális formában, mint ahogyan megünneplik őket) és nem ünnepelek karácsonykor semmit. És nem is érdekel se a farsang, se a húsvéti locsolkodás, és azt is vallom, hogy aki ilyeneket tesz, az elkárhozik. Ez pszichiátriai esetnek mondtható, vagy csak egyedi (mint pl.: egy muszlim, vagy jehova tanúja).


2017. febr. 9. 17:46
1 2 3 4
 31/32 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Gondolj bele a gyerekben egy világ tör össze, (én 14 éves koromig hittem a Mikulásban és a Télapóban és a Jégapóban) és utána rájöttem, hogy nincs."

Nálad. A felnőttek 99%-a meg arra sem emlékszik, mikor tudta meg, hogy nincs, vagy vicces emléke van az első megtalált eldugott karácsonyi ajándékokról.

Na ilyenkor kéne a szélesebb látókör, hogy ne hidd, az egész világnak fáj az, ami neked fáj.

2017. febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom mikor tudtam meg, hogy karácsonykor nem a Jézuska hozza az ajándékot, de azt tudom, hogy utána büszke voltam magamra hogy rájöttem, és jót nevettem az egészen. 8 vagy 9 éves lehettem. Nem normális ha az ember emiatt összetörik, és felnőtt korában is ezen rágódik. A Mikulást a mai napig emlegetjük viccből, amikor anyám kedvességből hoz mikulás-csomagot. Túl sokat rágódsz olyan dolgokon, amin nem kéne.
2017. febr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!