Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pszichiátriai eset vagyok, ha...

Pszichiátriai eset vagyok, ha a világképem nagyon radikális?

Figyelt kérdés

Tehát pl.: Szerintem, aki velem nem ért egyet (tehát nem olyan életet él, amit én jónak találok) az elkárhozik.

Vagy.: az ünnepeket bűnnek tekinetm, (pl.: születésnapot, karácsonyt, húsvétot, legalábbis ilyen rituális formában, mint ahogyan megünneplik őket) és nem ünnepelek karácsonykor semmit. És nem is érdekel se a farsang, se a húsvéti locsolkodás, és azt is vallom, hogy aki ilyeneket tesz, az elkárhozik. Ez pszichiátriai esetnek mondtható, vagy csak egyedi (mint pl.: egy muszlim, vagy jehova tanúja).


2017. febr. 9. 17:46
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Áhá, a Mikulásgyűlölő "hímsoviniszta"!


Igen, nem is kicsit, eléggé sokat beszélgettünk!

Szerintem nem osstoba vagy, hanem bizonyos dolgokban hiperaktív. Szabadjára engeded a fantáziádat, ugyanakkor képtelen vagy azt kontrollálni. Valahogy be kellene állítanod ezt az egyensúlyt.


Apropó: el tudsz-e már képzelni egy tökéletes gömböt? :D

(Ne, NE PRIVIBEN, tudod, hogy kell a %!)

2017. febr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Szerintetek létezik a Mikulás? Mivel szerintem nem, és azok a szülők akik HAZUDNAK a gyereküknek, azok komoly bűnt követnek el. Mivel a hazugság bűn.
2017. febr. 11. 10:46
 23/32 anonim ***** válasza:

A barátnőd megkérdezi: "Hogy tetszik ez a ruha?"

Azt válaszolod: "Istenien áll rajtad, Életem!", közben meg azt gondolod: "Há' olyan, mint a többi!". Kimondhatod az őszinte véleményedet is, de hidd el nekem, napokig tartő hiszti lenne a végeredménye.


A Világ az ilyen. Nem lehet mindig nyíltan, őszintén kimondanunk, amit éppen gondolunk, vagy ránk omlik az egész.

2017. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Mojjo ***** válasza:
100%
@22: akkor legalább magadnak ne hazudj :)
2017. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Én őszintén kimondanám, hogy rosszul áll. (Ha tényleg rosszul áll). Nem baj az, ha hiszti van. Ez az igazság.
2017. febr. 11. 10:54
 26/32 A kérdező kommentje:
Gondolj bele a gyerekben egy világ tör össze, (én 14 éves koromig hittem a Mikulásban és a Télapóban és a Jégapóban) és utána rájöttem, hogy nincs. Tudod milyen rossz volt. Az iskolában pedig veszekedtem is az osztálytársakkal hogy van Mikulás.
2017. febr. 11. 10:57
 27/32 A kérdező kommentje:
Apám azt a dumát adta be, hogy a Mikulás a kulcslyukon keresztül be tud jönni. Én meg kiskoromban azt hittem hogy tényleg ez van, mivel láttam is (lebegett egy kis ember a szobában). (Bár nem tudom mai napig hogy kit láttam. Vagy mit)
2017. febr. 11. 11:00
 28/32 A kérdező kommentje:
Most tényleg pszichológiai eset lennék a világképem miatt? (Mivel van valóságalapja amit állítok, hiszen a mikulás nem is létezik.)
2017. febr. 11. 11:04
 29/32 Mojjo ***** válasza:
100%

Ha véletlenül igaz, amiket most állítottál, akkor itt is gondok vannak. Egy átlagos gyerek 6-7 éves kora körül már bizonyosan rájön, hogy nem létezik Mikulás. Egy olyan gyerek, akinek az átlagnál gyengébb a realitásérzéke, talán 8, esetleg 9 éves koráig is képes hinni benne. A 14 éves életkor viszont egyértelműen extremitás. Kimagaslóan gyenge realitásérzékre vall - amit alátámaszt az, hogy képes vagy ezt a sok maszlagot bemagyarázni magadnak, amit itt előadsz.


Szóval itt vannak gondok. Ezt sem mondanám pszichiátriai esetnek, de nehezebb lesz az életben boldogulnod így, és könnyen áldozatául válhatsz ilyen-olyan csalásoknak.


A másik probléma pedig az, hogy igen erősen túlérzékeny vagy arra, ha összeomlik a gyenge realitásérzéken alapuló, téves világképed. A gyerekek semmiféle sérülést nem szoktak szenvedni attól, hogy rájönnek, nincs télapó. Neked olyan rossz volt, hogy most is felemlegeted. Nem tudom, ez általános lelki érzékenység-e nálad mindenre, vagy tényleg csak a valóságként megélt álomképeid összeomlásánál érzed ezt, de itt is vannak gondok. Ezzel pszichológus foglalkozik, semmiképpen nem pszichiáter.

2017. febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Molyember ***** válasza:
100%
Ember, ha tényleg igaz minden, amit leírtál, akkor még a világképed a legkevésbé kóros. Az inkább csak egy tünete valami sokkal nagyobb bajnak, ami viszont már igen, orvosi probléma.
2017. febr. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!