Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi a különbség Isten létének...

Mi a különbség Isten létének cáfolása, ill. a nemlétének bizonyítása között?

Figyelt kérdés

Vagy ez a két kifejezés ekvivalens egymással?


(Nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek milyen a világlátása, ki szerint létezik vagy nem létezik Isten, tehát nem vallási, hanem pusztán logikai szempontból tettem fel a kérdést.)


2017. márc. 25. 01:40
1 2 3
 11/21 Wadmalac ***** válasza:

"upsz, most látom, hogy a napi teendőimet is véletlenül bekopipészteltem, elnézést. xD"

Mit dolgoztok ti dibázikus észterrel? :)

2017. márc. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Wadmalac ***** válasza:
56%
#10: én bizonyítékként természetesen a hipotézist, elméletet helyesnek bizonyító ellenőrző mérési eredményekre gondolok. Tehát szigorúan bizonyítékokra, annak földhözragadt, nem filozófiai értelmében. Mint például egy hat szigmás részecskeészlelés.
2017. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
81%

"akkor is mindenki ugy gondolja hogy megiscsak van egy felsobb hatalom amely iranyit minket"

NEM, képzeld, NEM így gondolja mindenki!

Csak a hívők gondolják így... az ateisták szerint a világ fölött NINCSEN felsőbb irányító hatalom. Törvények vannak, ezek irányítanak.

2017. márc. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Wadmalac ***** válasza:
30%
Én maradok agnosztikus, mint ahogy egy eldöntetlen kérdéshez illik.
2017. márc. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
4%
Igen, pontosítok: az ateisták szerint VALÓSZÍNŰLEG nincsen ilyen felsőbb hatalom, mivel semmi jelét nem látják.
2017. márc. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Igazából nem tettem fel jól a kérdést, Kár volt Istent belekeverni a dolgokba. Szóval inkább egyszerűsítek: mi a különbség valami létének a cáfolása, ill. a nemlétének a bizonyítása között? Avagy a lét cáfolása egyenlő-e a nemlét bizonyításával?
2017. márc. 25. 15:12
 17/21 Mojjo ***** válasza:
56%
@16: azaz, ha bebizonyítjuk, hogy valami nem létezik, akkor bebizonyítjuk-e egyúttal azt is, hogy az a valami nem létezik? :D Szerinted?
2017. márc. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
17 kétszer írtad le ugyanazt :) Nyilván, 5 az egyenlő 5-tel, ez eddig oké, de nem ez a kérdés. Hanem hogy valami létének a cáfolata az ugyanaz-e, mint valami nemlétének a bizonyítása?
2017. márc. 25. 15:24
 19/21 A kérdező kommentje:
Vagyis ha valami létét cáfoljuk, akkor egyúttal bizonyítottuk is a nemlétét?
2017. márc. 25. 15:25
 20/21 Mojjo ***** válasza:
@18-19: igen, kétszer írtam le ugyanazt. Mint ahogyan te is. Csak te más szavakkal. Erre próbáltam utalni. Ha bebizonyítod, hogy ez a kaja itt krumpli, akkor azt is bebizonyítottad, hogy burgonya.
2017. márc. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!