Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hová kerül a tudat (megfigyelő...

Hová kerül a tudat (megfigyelő), amikor alszunk?

Figyelt kérdés
(Azért tettem ebbe a kategóriába, mert a tudományos és nem ezo emberkék válasza érdekel)

2017. júl. 18. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hová kerül az operációs rendszer amíg ki van kapcsolva a számítógép?
2017. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

1: A megfigyelő, az nem a tudat. A tudattalan agyad is te vagy, meg az érzelmi agyad is.

2: A tudat ugyanott van, csak nem működik. Blokkolva van az álom során.

2017. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért, hol volt előtte?
2017. júl. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Sehova nem kerül, marad az agyban, csak pihen.

Hová kerül a lóerő a motorból, amikor nem jár?

2017. júl. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gondolkodó egy olyan képesség amit használok de nem én vagyok. Egy normál, nem irányított buddhista meditációban gondolatmentes állapotban is jelen vagyok és létezem. Ezért nem azonosítom ezzel a képességgel magam. A figyelő nélkül nem tudom magam beazonosítani. Ezért a figyelővel azonosítom magam.(ami lehet tévedés is de eddig van észlelésem) Viszont mikor alszom a figyelőről nincs tudomásom és magamról sincs tudomásom. Mivel a létezésem nem szűnik meg, (legalábbis nem szünhet meg legfeljebb kiesik az időből) ezért érdekelne, hogy Én akit a figyelővel tudok azonosítani hol van. Furcsa. Mindenesetre köszönöm a válaszokat! Teljességet nektek!

2017. júl. 18. 15:56
 6/9 vantel ***** válasza:

Alvás közben elillan a tudatom, figyelmem, figyelőm szertefoszlik.

Időszakosan álmaim látom akkor kissé összerendeződi, majd reggel újra összeáll minden. Alkohol is megtépázza a tudatomat, figyelőmet egyaránt. Szerintem időszakosan nincs se tuatom se figyelőm vagy nagyon butított vész minimumon dolgozik.

2017. júl. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Másként működik az agyunk ilyenkor. Ha felteszed ezt a kérdést átfogalmazva, akkor biztosan leírja valaki, hogy hogyan is működik alvás közben az agyunk, miközben nem vagyunk a tudatunknál. Mert ez így egyelőre ezotéria csak.
2017. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
hogyan ismerhető fel az a struktúra, ami mellé a tudatom szót társítjuk? hogyan ismerhető fel az a struktúra, ami mellé az alszom szót társítjuk? mi a különbség aközött, hogy valami nem létezik, vagy nem felismerhető számomra? ha valami nem létezik, az lehet-e valahol?
2017. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*ha valami nem felismerhető számomra, fel tudom-e ismerni?
2017. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!