Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van értelme a matematikának?...

Van értelme a matematikának? Perelman példája.

Figyelt kérdés

Szóval belebotlottam ebbe a Perelmanba aki bebizonyított valamit (én magát a feladatot sem értem hogy mit is kellett bebizonyítani). És böngésztem utána a neten, és azt írják hogy több évet kéne tanulni a matematika ama agát amelyiket perelman tanulta és még akkor se érteném meg teljesen a komplett bizonyítást, mert ebbe perelmannak több évnyi munkája van benne.


Perelam az anyjával lakik és semmi más nem érdekli a matematikán kívül. Én egy kicsit megvetem őt, nem tudom tisztelni, nem is tartom bizonyításnak amit művelt, mert egy bizonyítás attól szép hogy egyszerű és könnyen érthető, amit ő művelt az valami trollkodás már és erre áldozta az életét.


Szóval a matematikának rengeteg ága van és nem lehet mindenben ásznak lenni, egyet ki kell választani és azt mesteri szintre kell űzni ami évtizedekbe telik. Van ennek értelme?


2018. febr. 5. 23:46
1 2 3 4
 11/33 Wadmalac ***** válasza:
90%
Uhh, azt hiszem, ide már nincs mit hozzátenni.
2018. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
69%
Én azt nem értem ebben, hogy oké, hogy a kérdező primitív, mint a szar, de miért kell ezt reklámozni?
2018. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Azt hiszed nincs olyan tudomany ami megkerdojelezi hogy mit miert csinalunk? En epp ezt teszem, a primitiv itt te vagy.
2018. febr. 6. 11:27
 14/33 anonim ***** válasza:
53%
Srácok töröljétek a kérdést és tiltsátok a kérdezőt is légyszi, mert kezd nagyon esni a színvonal, ha ilyeneket is ide engedünk.
2018. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Aki bármelyik tudományt megkérdőjelezi, vagy a tudósokat a tudásukért lenézi, az vagy primitív, vagy erkölcstelen, vagy mindkettő.


"nem lehet mindenben ásznak lenni, egyet ki kell választani és azt mesteri szintre kell űzni ami évtizedekbe telik. Van ennek értelme?"

Tudod, az a helyzet, hogy olyan szintet ért el az emberiség tudása, hogy most már CSAK így lehet újat találni, és még így se biztos.

Ezzel együtt természetesen menni kell tovább!

Vagy te itt megállnál?


Amit pedig írtál (hogy milyen test feleltethető meg gömbnek), az topológia, ami egy eléggé új tudomány, és nagyon fontos. Elég sok olyan probléma van, amihez ez kell.

2018. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
27%

Ez nem szkepticizmus, ami a tudány alapkelléke.


Egyszerűen csak nem érted a matematikai problémát amit bizonyított. Biztos vannak jó magyarázó oldalak, de szerintem inkább tanulj egy kis akadémiai matekot. Vannak jó course-ok, angolul... és akkor az idegen szavakkal is tisztába kerülsz.

2018. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Majd pont egy 78%-os valasziro fogja megmondani nekem mit csinaljak.
2018. febr. 6. 12:49
 18/33 A kérdező kommentje:
Ertem a problemat. De magaban a problemaban is problemat latok. Pl. hogy mindent kitalalnak benne, pl. hogy nem lehet benne "lyuk". Mert lyukkal mar tul nagy falat nekik is. Ez aztan a matematika.
2018. febr. 6. 12:50
 19/33 A kérdező kommentje:

"nem lehet mindenben ásznak lenni, egyet ki kell választani és azt mesteri szintre kell űzni ami évtizedekbe telik. Van ennek értelme?"

Tudod, az a helyzet, hogy olyan szintet ért el az emberiség tudása, hogy most már CSAK így lehet újat találni, és még így se biztos.

Ezzel együtt természetesen menni kell tovább!

Vagy te itt megállnál? "



Mi lesz amikor evtizedek mar kevesek lesznek? Amikor mar egy ember elet kell majd hozza, hogy ujabb eredmenyt erjenek el? Akkor mi lesz? Meg fogunk allni, a biologiai hatar gatat fog szabi.

2018. febr. 6. 13:04
 20/33 Wadmalac ***** válasza:
78%

"Mi lesz amikor evtizedek mar kevesek lesznek? Amikor mar egy ember elet kell majd hozza, hogy ujabb eredmenyt erjenek el? Akkor mi lesz? Meg fogunk allni, a biologiai hatar gatat fog szabi"


Nem, nem fog.

A növekvő tudással újabb és újabb területek nyílnak meg, amire korában nem is gondoltunk.

A szükséges szaktudás mindenhol még jobban specializálódni fog, az várható, tehát még több területre fognak szétoszlani a tudományágak.

Gondolom a megoldatlan matematikai sejtések esete speciális, itt valószínűleg egyre kevesebb fog "születni" (vagyis fogja valaki felismerni, hogy még van nyitott kérdés), a megoldatlanok meg egyre jobban fogynak majd.

Lehet, hogy bizony két sejtés-megoldás közt évtizedek fognak eltelni. És bizony lesznek olyanok,amire sokan az életüket fogják rászánni és mégsem oldják meg.

Hogy ez értékes tudás pazarlása lenne?

Nem tudom, nem hiszem, hogy ezt így ki lehetne jelenteni.


Sok olyan dolog van a sejtések közt, aminek a megoldása a jövőben esetleg pl. egy nagyon fontos informatikai szerepet kaphat, kódolás, valószínűségszámítás stb. terén.

Ez az érték lehet, hogy csak generációkkal később válik egyértelművé.

És persze marad olyan, ami talán sosem lesz hasznos.

De ezt előre nem lehet tudni.

Éppen ezért nagy dőreség az ilyen, főleg a véleményező által nem is igazán értett kutatásokat leszólni.

2018. febr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!