Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van értelme a matematikának?...

Van értelme a matematikának? Perelman példája.

Figyelt kérdés

Szóval belebotlottam ebbe a Perelmanba aki bebizonyított valamit (én magát a feladatot sem értem hogy mit is kellett bebizonyítani). És böngésztem utána a neten, és azt írják hogy több évet kéne tanulni a matematika ama agát amelyiket perelman tanulta és még akkor se érteném meg teljesen a komplett bizonyítást, mert ebbe perelmannak több évnyi munkája van benne.


Perelam az anyjával lakik és semmi más nem érdekli a matematikán kívül. Én egy kicsit megvetem őt, nem tudom tisztelni, nem is tartom bizonyításnak amit művelt, mert egy bizonyítás attól szép hogy egyszerű és könnyen érthető, amit ő művelt az valami trollkodás már és erre áldozta az életét.


Szóval a matematikának rengeteg ága van és nem lehet mindenben ásznak lenni, egyet ki kell választani és azt mesteri szintre kell űzni ami évtizedekbe telik. Van ennek értelme?


2018. febr. 5. 23:46
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
Komplex számok bevezetése is marha haszontalan és értelmetlen volt az elején, aztán azóta ezerféle dologra használják. Az elméleti matematika nem arról szól, mint amire gondolsz.
2018. febr. 7. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
52%
:P
2018. febr. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Wadmalac ***** válasza:
82%

"Tehat ott jarunk hogy csapatmunka, egy fold meretu intellektualis halozat, ahol mindenki informaciot cserel mindenkivel, mint egy neuralis halozat."

Valahol igen, ebben van igazság. Pontosan ennek köszönhető, hogy a tudomány fejlődése nem lassul, hanem exponenciálisan gyorsul. Amit régen egyéni kutatóknak kellett kínszenvedéssel újra és újra kidolgozniuk, mert fogalmuk sem volt, hogy más már végigjárta ugyanazt az utat, azok most nem dolgoznak potyára, hanem egymás eredményeit felhasználva, egymást kiegészítve tudnak dolgozni. Ez nem disztópia, ez nem olyasmi, amitől meg kell ijedni, ez éppen az internet legnagyobb előnye.


"Az ember nem mas mint egy darab sejt a gepezetben, onmagaban haszontalan es a jovot ez az intellektualis halozat szolgaltatja."

Ez nem igaz. Illetve ez rossz hangzatú megfogalmazás. Az egész egyben több, mint az egyes elemek összege. És továbbra is minden eleme fontos.

Az egyén nem elértéktelenedett, csupán született egy magasabb szint is. Ne sírjuk vissza azokat a korokat, ahol egyetlen emberi élet TÉNYLEG értéktelen volt.


"En igy kepzelem. Egy nagy organikus bolygo vagyunk es a kabelek alkotjak a neuronhalozatot."


Igen, egy technológiával teremtett kollektív értelem van kialakulóban. És ez JÓ. Az emberiség így több, mint egyszerűen hétmilliárdszor 1200 köbcenti agy.


Értsd meg, valaki attól nem lesz kevesebb, hogy többekkel közösen valami saját magánál nagyobbat tud alkotni.

2018. febr. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!