Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van értelme a matematikának?...

Van értelme a matematikának? Perelman példája.

Figyelt kérdés

Szóval belebotlottam ebbe a Perelmanba aki bebizonyított valamit (én magát a feladatot sem értem hogy mit is kellett bebizonyítani). És böngésztem utána a neten, és azt írják hogy több évet kéne tanulni a matematika ama agát amelyiket perelman tanulta és még akkor se érteném meg teljesen a komplett bizonyítást, mert ebbe perelmannak több évnyi munkája van benne.


Perelam az anyjával lakik és semmi más nem érdekli a matematikán kívül. Én egy kicsit megvetem őt, nem tudom tisztelni, nem is tartom bizonyításnak amit művelt, mert egy bizonyítás attól szép hogy egyszerű és könnyen érthető, amit ő művelt az valami trollkodás már és erre áldozta az életét.


Szóval a matematikának rengeteg ága van és nem lehet mindenben ásznak lenni, egyet ki kell választani és azt mesteri szintre kell űzni ami évtizedekbe telik. Van ennek értelme?


2018. febr. 5. 23:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
80%
A matematika a világon a legszebb dolog. A matematikusok egy-egy levezés után nem azt mondják?:ez jó, hanem ez egy SZÉP megoldás. A világ szellemisége ragyog át a matematikán, nagyon szomorú lenne az élet nélküle.
2018. febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
43%
Már most is van mesterséges intelligenciával támogatott kutatás. Később majd az arányok nyilván megfordulnak, és lesz emberi értelemmel támogatott kutatás is.
2018. febr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
81%
A lényeg, hogy a kérdező szerint a Föld lapos, mert az egyszerű. Ami nem tud ilyen egyszerű magyarázatot adni a természeti jelenségekre, az nem tudomány, hanem trollkodás.
2018. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
76%

Számomra pont az benne a szép, hogy a világon tényleg csak pár ember képes megoldani ezeket. Ez jelzi az emberi agy hatalmasságát.


Amúgy a mai kutatás minden téren átmegy már a nagy csoportokban végzett kutatás felé. Már nincsenek nagy egyéni eredmények, hanem nagy kutatócsapatokban tolodatják a szekeret apró lépésekben.

Ettől még baromi izgalmas a dolog.

A mi csoportunkban is 20-an vannak kb egy témára (neurobiológia) és egy eredmény gyakran 5 év alatt születik.

Ettől még nem gondolom, hogy unalmas lenne. Mindenki teszi a dolgát, és közben regeteg érdekes dologra lehet egyénileg is ráérezni. Apró lépésekben visszük előre a tudományt... és elfogadjuk, hogy egy tudós életbe max 2-3 nagy dobás fér bele.

2018. febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
29%
Most komolyan az értelmes kommenteket kell lepontozni? Ez egyfajta bosszú?
2018. febr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
29%

Nem hiszem.

A tudományon eleve minden jó választ lepontoznak, de ők nem szoktak ide írni. Csak pontozni, 30 helyről belépve.

2018. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Tehat ott jarunk hogy csapatmunka, egy fold meretu intellektualis halozat, ahol mindenki informaciot cserel mindenkivel, mint egy neuralis halozat. Az ember nem mas mint egy darab sejt a gepezetben, onmagaban haszontalan es a jovot ez az intellektualis halozat szolgaltatja. En igy kepzelem. Egy nagy organikus bolygo vagyunk es a kabelek alkotjak a neuronhalozatot.
2018. febr. 6. 19:21
 28/33 A kérdező kommentje:

Visszaterve perelman erthetetlen bizonyitasahoz, szeretnem idezni Einsteint:


"if you can't explain it simply, you don't understand it well enough."

2018. febr. 6. 23:49
 29/33 anonim ***** válasza:
37%
amúgy én csak a matematikának csak azt a részét értékelem hasznosnak ami a gyakorlati életben hasznos, vagy előre láthatóan hasznos lesz a jövőben. a matematikusok közt meg vannak olyanok akik csak szimplán szeretnek a számokkal játszadozni. ez viszont már a hobbi kategória, nem kéne egyformán hasznosnak ítélni a gyakorlatban használható matekkal
2018. febr. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
45%
attól h valami bonyolult még nem lesz "értékes"
2018. febr. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!