Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hány római császár halt...

Dumspirospero42 kérdése:

Hány római császár halt természetes halált?

Figyelt kérdés
A wikipédián szereplő adatokból számolgattam, azonban néhol hiányos, de szembetűnő, hogy ne legyen római császár aki szeretne egy öregek otthonában álmában átvándorolni az örök vadászmezőkre. Hátha valaki mást is érdekelt eme adat és van további forrása.

2019. márc. 5. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én Wikin 24-et számoltam, és 5-6 olyan volt, akiről nem tudni biztosan (illetve a 24-ből 2 volt csak valószínűleg természetes, és az 5-6-ból 2 olyan, aki teljesen bizonytalan, a többi erőszakos).
2019. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Este már fáradt voltam, ezért inkább újra számoltam. Itt a link: [link]

A bizánci császárokat nem vettem bele.


Szóval 24-ről írja egyértelműen, hogy természetes halált halt (illetve ebből 2-re rá kellett kattintani, mert alapból csak annyit írt, hogy félreállították/civilként halt meg);

3-ról, hogy valószínűleg természetes halált halt (és most nem tudom, ide számoltam-e, akibe _talán_ villámcsapott);

5 olyan császár volt, akiről nem tudni, hogy halt meg; és

3-nál írta lehetőségként, hogy talán természetes halált halt.

2019. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Azoknak a "természetes" haláloknak a többsége is valószínűleg mérgezés, csak jobb méreggel.
2019. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!