Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen a műszaki érdeklődés?

Fizikakedvelő kérdése:

Milyen a műszaki érdeklődés?

Figyelt kérdés

Hogyan kell elképzelni? A műszaki dolgok egy rendkívül nagy halmaz,szerteágazó területekkel. Az individuum szintjén érdekel az,hogy hogyan néz ez ki. Házi "labor" felállítása/szerelgetés tán? Lehet-e a műszaki érdeklődést természettudományos háttérrel kialakítani? Mérnökök és műszaki érdeklődésű fiatalok válaszát várom elsődlegesen


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. júl. 30. 15:47
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
94%

Hogyhogy milyen a műszaki érdeklődés? 😃

Nem kérdezni kell, hanem csinálni ami érdekel.


Pl fogsz egy Arduinot meg egy könyvet aztán építesz valamit. Közben tanulgatsz programozni.


A lényeg, hogy mindig legyen valami magasabbrendű cél is.


Mondjuk természettudomány érdekel, akkor ma hatalmas előnyt jelent ha a műszaki területhez is értesz. Ez motivációt ad a nehéz részekhez is...

2019. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Milyen területeken lehet kialakítani? Szimplán azért kérdezem,mert kiváncsi voltam arra,hogy miként hozhat valakit lázba a "bütykölészet".

Köszönöm a válaszod!

2019. júl. 30. 16:53
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
A műszaki érdeklődésnek miért kellene feltétlenül kétkezi tevékenységben megnyilvánulnia?
2019. júl. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Azért,mert az informatikán kívül a többi elég konkrét és kézzelfogható. S Sztrogoff,te mit gondolsz?
2019. júl. 30. 17:43
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek haverjaid, osztálytársaid, akikkel megbeszéld ezeket a témákat? Nem szoktatok kocsikról, számítógépekről, stb-ről beszélgetni?


A műszaki érdeklődésnek sok szintje van. Van, akinek a szakmájához is elengedhetetlen. De vannak nem termtudosok is, akik "bütykölgetnek". Persze nem ugyanaz a szint.

Ahelyett, h mindenféle légbőlkapott elméletet gyártanék, leírom, én miért tartom magam annak.

Alapvetően szeretem a matekot és a tetmtudos tárgyakat. Érdekel a világ megismerése, beleértve a környező technológiai világot. Gimiben is lenyűgözött az elektronikai világ. El nem tudtam képzelni, h az eredőellenállás, és térerősségszámolgatásból hogyan lesz TV, számítógép, stb.

Tehát: engem érdekelnek az elektronikai cikkek, hobbielektronika, számítógép-hálózatok, vezetékek, minden ilyesmi. Érdekelnek a többnyire csak mechanikai működésű gépek is, bár kevésbé. Szeretem az autókat, buszokat, egyéb járműveket, tömegközlekedési hálózatokat, és szeretek IKEA-bútorokat is összerakni, érdekel a mindennapi életben használatos elektronika, épületvillamosság, programozás, PC-világ, stb, stb....

2019. júl. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen szöveggel, h "bütykölészet", meg amilyen kérdéseket kiír, nem hiszem, h sok barátja lenne. Nincs jobb dolgod, ezen a szép nyári napon? Hiszen nyári szünet van.

Ahogy az első is írta, csinálni kell, nem csak beszélni, ez nem bölcsészet.

2019. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
#5:Nem,nincsenek ilyen barátaim. Meglehetősen más érdeklődésű barátaim vannak. Többségük nem is reálos. Szóval az ugrott. Azonban nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
2019. júl. 30. 18:05
 8/43 A kérdező kommentje:
#6:Nana. Ne személyeskedjünk. Mi a problémád ezzel a kifejezéssel?
2019. júl. 30. 18:06
 9/43 A kérdező kommentje:
#6:Mi a baj a kérdéseimmel?
2019. júl. 30. 18:07
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg elég furák a kérdéseid.


Mint ahogy írták, a műszaki érdeklődés több területen is megmutatkozhat. Példának okáért, apósom ugyanúgy ért a rádiótechnikához, mint a kisgépszereléshez.

Én pedig értek az informatikához, rendszergazda vagyok és kocapramozó.

2019. júl. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!