Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg nincs csillaghullás,...

Tényleg nincs csillaghullás, vagy csak én nem látok órák óta szrt se?

Figyelt kérdés
2019. aug. 13. 01:31
1 2
 11/19 Alex Fly ***** válasza:
93%

Kérdés, hogy hol, mikor és merre nézted...

Városban kvázi esélytelen és a sebességkülönbség miatt hajnalban több esélyed van az észlelésre.

2019. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
fél 11től negyed 4ig bírtam.. :D
2019. aug. 13. 12:45
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
1-es vagyok, én tavaly is néztem a perseidákat, 200 után már megálltam a számlálással. Most is ugyanonnan néztem, és jött 6 darab :DD ez kész vicc
2019. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Wadmalac ***** válasza:
96%

Egy héttel ezelőtt meg nem volt még sűrű raj, mégis láttam egy elég fényeset.

Ez azért elég véletlenszerű, a rajokkal nő a gyakoriság, de arra, hogy mit fogsz látni, természetesen garancia nincs.

2019. aug. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 TappancsMancs ***** válasza:
95%

Jó helyen nézted egyáltalán? Csak mert városban a közepestől fölfelé lehet látni. Meg nem késtél le semmit, mert tegnap csak a maximuma volt és még benne vagyunk egy ideig, még augusztus végéig tart. Szóval nézheted még bőven, talán legjobb éjfél körül kelet felé, esetleg északkelet felé, bár elvileg bárhol lehetnek. Meg úgy jó nézni, hogy nem egy pontra fixálni, mert akkor a látómező beszűkül, hanem olyan bambulással egy adott tartományt érdemes. Talán még a megjelenéseit is érdemes megnézni, mert van egész kicsi és nagyobb fajta:

https://www.youtube.com/watch?v=U0aT9MOJnKo


Én bár nem voltam kint sokat, de láttam kettőt.

2019. aug. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem gond, ezt is az "unlucky" mappához teszem. Ez a legkisebb. Köszi a válaszokat.
2019. aug. 13. 19:24
 17/19 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ez a 2012-es eloszlása, tehát még ma este és főként hajnal felé, amikor azért még sötét van, még érdemes nézni:

[link] [link]


Menj ki esetleg ma este, vagy késő éjjel. :) És olyan "széles látószögben" nézz. :)


Ez a pályájuk, de az eloszlásuk amorf:

[link]


Eloszlás tekintetében tényleg nem lehet tudni pontosan hol mennyit láthatunk, mert eleve egy adott helyről pár száz km-re lehet tereptárgyakat látni, például hegyeket. Így ez nem sok, még ha a légteret is belevesszük, akkor is mondjuk 1000 km. Ha ezt rárajzoljuk egy Föld gömbre, az nem fedi le az egészet, csak a Föld 1/12-ed átmérőjét. A Perseidák meg eléggé telibe kapja a Földet és szélesebb is a Földnél, de az eloszlása egyenetlen, így sosem lehet tudni, mikor mennyit kapunk meteorokból.


Valami ilyen eloszlást kell elképzelni:

[link]

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=lM620jDt39c

2019. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 TappancsMancs ***** válasza:
100%

nem jó a link, itt vannak

[link]

2019. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 TappancsMancs ***** válasza:
100%

na elbénáztam még egy

[link]

2019. aug. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!