Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen enzimek bontják le a...

Milyen enzimek bontják le a gyomorba kerülő nyers vért?

Figyelt kérdés
Mennyire emészthető a vér? Lebomlik, vagy kiürül ahogy van?

2019. okt. 1. 21:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

A vér biológiailag nem különbözik az egyéb állati eredetü élelmiszerektöl (hús), és ugyanaz a gyomorsav emészti, mint a húst.

Ebböl következöen ugyanúgy emészthetö.

Azt nem értem, miért ürülne kiúgy, ahogy bemegy - ilyen semmiféle élelmiszer esetében nincs.

2019. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ettél te már kukoricát?
2019. okt. 1. 21:38
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
De a vér az nem cellulóz...
2019. okt. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
A laktóz sem. Mégsem bomlik laktázenzim nélkül.
2019. okt. 1. 21:45
 5/26 Ozmium42 ***** válasza:
85%
A vér kémiailag fehérjék, lipidek, egyszerű szénhidrátok, nukleinsavak keveréke. Az emésztőrendszerben mindenre megfelelő emésztőenzim termelődik.
2019. okt. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%

Az elsö vagyok és ettem kukoricát.

Mivel rendesen megrágom, ezért megemésztödik, és nem csak áthalad a szervezetemen.

Mellesleg ha a kukorica nem lenne emészthetö, akkor nem sok értelme lenne a haszonállatokat azzal hízlalni!

Emellett aki viszontlátja a kukoricát, az is csak a szemek külsö héját látja, és nem az ép szemeket, kivéve, ha egészben nyeli le.

De egy kemény héjba zárt szemestakarmányt egy folyadékkal összehasonítani enyhén szólva ostoba ötlet!

2019. okt. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdezö: mielött tovább írogatod a butábbnál butább válaszokat, javaslom, a neten keres utána az emésztörendszer müködésének, az egyes tápanyagokat emésztö emnzimek mibenlétének és csak akkor folytasd a válaszokra adott reakcióidat, ha már a legalapvetöbb dolgokkal tisztában vagy ezen a területen.
2019. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Oké. Egyébként megnéztem. Ami nem képes felszívodni, az távozik. Nem mindent képes lebontani a szervezet, és nem tud minden felszívódni sem. Buta vagyok tudom. A doki is az lehet, aki azt mondta a vért nem képes megemészteni a gyomor. Majd szólok neki! :)
2019. okt. 1. 22:05
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

a sertésvér kb 80% víz és 20% fehérje


olvass utána a fehérjék emésztésének!

2019. okt. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ozmium42, Mindenre? Vagy az "minderre"akart lenni?
2019. okt. 1. 22:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!