Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi lehet a világűr...

Szerintetek mi lehet a világűrön tul? Ti hogy képzelitek el?

Figyelt kérdés

2019. dec. 5. 18:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A multiverzum valszeg valós feltételezés amit nem tudunk érzékelni a sajat helyzetünkből de attol még létezik.
2019. dec. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni sem. Milyen lehet "elhaladni az utolsó csillag" mellett is? Aztán ?

Kár hogy én nem fogom megtudni soha.

2019. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
El lehet képzelni a semmit. Sőt, 14,7 milliárd évig meg is tapasztaltuk. A semmit úgy kell elképzelni, hogy az, amit akkor tapasztaltál, mikor még nem voltál. Ilyesmi van az Univerzumon kívül. A semmi.
2019. dec. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 LeonScottKennedy ***** válasza:

Hát, én a leglogikusabbat fogom mondani. Egy még nagyobb közeg, amely az univerzumunkat / univerzumokat fogja össze.

Ugyanis az itt sokak által hangoztatott "semmiből" nem jöhetett létre az univerzum. Egyszerű parasztlogika, gyerekek.

Hogy az a közeg hogy néz ki, hát vagy ugyanúgy, mint az univerzumunk, ugyanazon fizikai tulajdonságokkal (mivel valahonnan azokat is át kellett venni), vagy pedig valami egészen más, amelyet nem is próbálok meg elképzelni mert nincs értelme.

2019. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 lali24 ***** válasza:

nos, éppen a "parasztlogika" az, ami nagyon kis, vagy nagyon nagy méretekben nem működik.

egy egyszerű példa:

ha két autó, mindkettő 50 km/órás sebességgel megy egymással szemben, akkor az egymás melletti elhaladásuk sebessége éppen 100 km/óra.

ez egyszerű parasztlogikával belátható.

de ha ez a két autó a fénysebesség 99%-val halad egymással szemben, akkor az elhaladási sebességük nem a fénysebesség majd' kétszerese lesz, hanem csak a fénysebesség 100%-a.

na, itt mond csődöt a parasztlogika...

2019. dec. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Egyes újabb, merészebb elképzelések szerint _ott_ a sötét anyag és sötét energia létezik. A Mi univerzumunk ebben az egyébként homogén "anyagban" felfúvódó valódi, érzékelhető anyag alkotta világegyetem :)
2019. dec. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Az univerzumon beluli poziciobol nem tudjuk felmerni az univerzumon tuli vilagot de attol meg letezhet.


Nem tudunk pl elhaladni az utolso csillag mellett. Nem lathatjuk meg az univerzum szélét ea nem is tudunk belole a jelenlegi ismeret alapjan kilepni.


Egy pelda: a voyager űrazonda a 70 es években indult el és kb most érte el a naprendszer határát. Ekkora távolságok vannak. Ja és nem ia halad lassan.

2019. dec. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

LeonScottKennedy

Szerintem nem kell elvetni “parasztlogikádat”, de csak akkor, ha a mi univerzumunkat “körülvevő” magasabb létezőt is csak valami még nagyobb részének tételezed fel, és így tovább a végtelenségig.

Másrészt viszont az is egy racionális parasztlogika, hogy semmi okunk nincs olyasminek a feltételezésére, aminek semmi jele nincs.

2019. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!