Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nincs egy picit túlhisztizve...

Nincs egy picit túlhisztizve ez a klímaváltozás dolog?

Figyelt kérdés
Sorra jönnek itt a klíma tüntetések meg Gréta aki hisztizik a klíma miatt, meg hogy nagyon nagy baj van és hogy vége a földnek meg társai.... Valóban van egy klímaváltozás ezt nem akarom elbagatellizálni, de ez akkora baj.. de gondoljunk bele egy picit, én úgy tudom hogy a föld történelmében ennél sokkal de sokkal nagyobb klimaváltozások voltak. Állítólag az antarktiszon is erdők voltak de voltak jégkorszak is. És voltak egész más klíma helyzetek ezen a földön egy bolygón a klíma mindig is változik és változni is fog, hol nagyobb, hol kisebb mértékben. Én úgy gondolom hogy akkora baj nincsen, lehet hogy felmelegedés lesz, Lehet hogy más klima lesz a föld, de így is úgy is tovább fog élni ettől még... Mi itt akkor a baj?
2019. dec. 7. 20:20
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

Ubul szerint nem probléma, ha 60 centit emelkedik az óceánok vízszintje


Épeszű ember ezzel nem is vitatkozik, mert ez a kijelentés elképesztő csőlátást bizonyít.



Ubul szerint nem probléma, ha változik a klíma, mert az állandóság csak kevés, jól alkalmazkodott növényfajnak kedvez.


Csak sajna néhány nagyon elterjedt növényfajon alapul a modern ember táplálkozása.



Az hogy a korábbi gyors klímaváltozásokkor nem volt civilizáció, az nem érdekel senkit?

Az, hogy az állat és növényvilág jelentősen megváltozott az nem érdekes?

2019. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 dellfil ***** válasza:

Megint itt vagyok. Előre is bocs.

De gondolkodó módon próbáljátok értelmezni az alább elhangzottakat. (Nem számít, kinek mi a vesszőparipája.)


https://www.youtube.com/watch?v=ZHgKZzlNtIA


Tudom megint csak... De gondolkodni nem fáj ám annyira! Csak nehéz. Tényleg. Termodinamikai okai (is) vannak... :)


dellfil

2019. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 Juliusz48 ***** válasza:
Tisztelt Wadmalac nevű felhasználó! Engem inkább az zavar, hogy itt mindenki erről a klímaváltozásról kukorékol, mikor az emberiség felének, de lehet, hogy háromnegyedének ismerete sincs róla, viszont célja az európai, vagy az USA életszínvonalának elérése, aminek egyenes következménye a politikai társadalmi problémánk kiterjesztése, és mint írod, magad sem mondanál le az elért eredményeidről.
2020. jan. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 Wadmalac ***** válasza:

"Engem inkább az zavar, hogy itt mindenki erről a klímaváltozásról kukorékol, mikor az emberiség felének, de lehet, hogy háromnegyedének ismerete sincs róla"

Valóban, mivel a dolog olyan mértékben csak globálisan és statisztikailag, folyamatos és részben bonyolult, drága, vagy csak hosszadalmas mérésekkel kutatható ki, hogy az átlagember számára "házilag" szinte ellenőrizhetetlen. Mire az lesz, már késő.


"viszont célja az európai, vagy az USA életszínvonalának elérése, aminek egyenes következménye a politikai társadalmi problémánk kiterjesztése"

Tényleg jelentős probléma, hogy sok-sok ország most ér csak arra a fejlődési szintre, amivel az USA Európa pont ezt a szutykot produkálta anno.


"és mint írod, magad sem mondanál le az elért eredményeidről."

Istenigazából nem is kéne.

Hiszen a "zöld" energia, az emissziócsökkentés bevezetése tényleg rohamléptekkel halad, már amennyire ez fenntartható gazdaság keretein belül lehetséges.

De sajnos csak a világnak a "fejlettebb" részén.


Egy kiegyensúlyozottabb életszínvonalú bolygón ez jobban haladna, de amíg millióknak az erdőégetés stb. az egyetlen megélhetése, addig ez bizony nehéz.

2020. jan. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Á, nincs klímaváltozás...

Azért olvadnak a sarki jegek rohamtempóban. Azért ég le egy egész kisváros az 50 fokos hőségben, azért van derékig érő jégeső nyéron franciaországban és tornádók itt a közelben, ahol alapjáraton nem kéne lenniük és nem is voltak. De hét az "okos" ember megmagyarézza ezt is annyival, hogy na és? Mindig van klímaváltozás.

Nem. A földnek elvileg lenne egy pont optimális légköre, ami megakadályozná ezeket a nem kívánatos szélsőségeket, gondoskodva arról is, hogy minden éghajlatnak megmaradjanak a sajátos jellegzetességei. A tornádó, jégtáblák és hőség maradjon meg a maga helyén. De az okos embernek sikerült még ezt is tönkretenni. Az a "kis" ipari füst, kipufogógáz, stb, stb ami szennyezi a légkört, nem fog elveszni csak úgy a semmiben, megteszi a hatásait, csak ennek megértéséhez kellett volna némi környezetismeretet és kémiát tanulni.

Lehet, hogy volt régebben is klímaváltozás, de azt másfajta okok indíthatták el, így más lehetett a lefolyása is.

2021. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
2021. júl. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
2021. júl. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!