Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nincs egy picit túlhisztizve...

Nincs egy picit túlhisztizve ez a klímaváltozás dolog?

Figyelt kérdés
Sorra jönnek itt a klíma tüntetések meg Gréta aki hisztizik a klíma miatt, meg hogy nagyon nagy baj van és hogy vége a földnek meg társai.... Valóban van egy klímaváltozás ezt nem akarom elbagatellizálni, de ez akkora baj.. de gondoljunk bele egy picit, én úgy tudom hogy a föld történelmében ennél sokkal de sokkal nagyobb klimaváltozások voltak. Állítólag az antarktiszon is erdők voltak de voltak jégkorszak is. És voltak egész más klíma helyzetek ezen a földön egy bolygón a klíma mindig is változik és változni is fog, hol nagyobb, hol kisebb mértékben. Én úgy gondolom hogy akkora baj nincsen, lehet hogy felmelegedés lesz, Lehet hogy más klima lesz a föld, de így is úgy is tovább fog élni ettől még... Mi itt akkor a baj?
2019. dec. 7. 20:20
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
19%

Kedves kérdező!

Kérdésed olyan, mint ha valaki a középkor “tetőpontján” kb. a X. században valaki felvetette volna: “Gyerekek, nem gondoljátok, hogy talán nincs is isten?”

Ezek hitbéli dolgok, amennyire látom, valóban nagyfokú hiszti. Valamitől mindig szeretünk rettegni. Csak aki nem hajlandó ugyanattól rettegni, az azonnal megkapja a kioktatást minimum, néha a gyűlölködést is. A klímaváltozás tény, és az is ismert, hogy elég gyorsan zajlik. De geológiai értelemben gyorsan, nem emberi értelemben. Olyan gyorsan, hogy az emberiség simán tud alkalmazkodni hozzá. Nem fogunk kipusztulni pár évtizeden belül, meg nyomorba se dőlünk. Legalábbis a klímaváltozástól nem.

2019. dec. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
50%
Én átlagemberként mit tudok jelenleg tenni a klímaváltozás ellen/miatt? Már nem lehet megállítani, ha jól gondolom.
2019. dec. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 Tislerics Máté ***** válasza:

A klímaváltozás átalakítva a környezetet rákényszeríti az embert, hogy új területek után nézzen, vagy alkalmazkodjon a megváltozott körülményekhez. Tengerszint emelkedés, aszály, szélsőséges éghajlat, stb...


Ez tömeges népvándorláshoz, politikai és gazdasági konfliktusokhoz vezet. Ami pedig háborúkhoz és nyomorhoz. (ha az ismert történelemből indulunk ki.)


Minél stabilabb a klíma, annál nyugisabb a társadalom. A Föld vagy a természet pedig arra is tojna, ha az egész bolygó sterilizálódna, mivel nincsen tudta.

2019. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

Az a szegény afrikai országoknak tök jó, ha megszabadulnak a sok éhes szájtól, viszont Európa mit fog tenni, ha a klímaváltozás hatására tömegesen indulnak majd el?


Úgy tudom, hogy sok helyen már most ENSZ élelmiszeren tengődnek.

2019. dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 Wadmalac ***** válasza:

"A mai klímaváltozás úgy gondolom hogy messze nem olyan mértékű mint amik régen voltak"

Úgy gondolod.

Aki meg szakértői a dolognak, 97%-ban megegyezik a véleményük abban, hogy igenis van klímaváltozás és baj lesz.

Azok a régi klímaváltozások sokkal lassabbak voltak, ha esetleg nagyobbak is, mégis fajok milliói tűntek el tőlük.


"egy klímaváltozas elindult, de úgy gondolom a túlnépesedés nagyobb gond"

Rangsorold légy szíves, melyik nagyobb gond, ha felakasztlak vagy ha fejbe lőlek?


"egyszerűen ennyi embert nem fog tudni eltartani a föld és akkor sem fog tudni ha most mindenki leállna az összes iparral.."

Sőt akkor biztosan nem fog tudni többet eltartani. Éppen ez a baj, ha a technikánk tovább fejlődik, képesek leszünk sokkal többet is eltartani, csak ezt már klímabarátan kéne csinálni.

Tisztában vagy vele, hogy a "civilizált" világban a termelt élelmiszer FELE ma is egyenest a kukába kerül, nem gyomorba?

Van még eltartó kapacitás dögivel. Csak a globális elosztása nagyon rossz.


"Másik meg szerintem az hogy olyan tevékenységeket okolnak klímaváltozás miatt, ami szerintem nessze nem játszik közre.... gondolok itt a hulladékra"

Frászt nem játszik közre.

Élelmiszer, műanyag, papír, fa, bármi szerves hulladék mind-mind üvegházgáz-termelők.

Az tény, hogy nem a hulladék a legnagyobb emisszió, de jelentős.



"Lehet hogy más klima lesz a föld, de így is úgy is tovább fog élni ettől még... Mi itt akkor a baj?"

Nem tudom, neked mondjuk bajnak számít-e, ha majd mondjuk az unokádat az ingatlanából ki fogja füstölni valami hajléktalanná vált vándorbanda valamelyik tengermellékről, mert mondjuk neki még lesz kútja ivóvízzel.

2019. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:

Azok a régi klímaváltozások sokkal lassabbak voltak, ha esetleg nagyobbak is, mégis fajok milliói tűntek el tőlük.


Megnéztem Ubul videóját, amit a 20as linkelt.... Hát pont azt bizonyítja benne, hogy volt hasonló mértékű gyorsaságú felmelegedés és a nagy klímatológus opponens elismerte hogy lehet igaza van és hogy ennek jobban utána kell nézni akkor

2019. dec. 9. 14:04
 27/47 anonim ***** válasza:
Wadmalac tudsz linkelni valamilyen hiteles oldalt, vagy egyáltalán valamit, hogy az átlagember mit tehet?
2019. dec. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 Wadmalac ***** válasza:
Ööö, hogy már mint miben mit tehet?
2019. dec. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Jön a klímaváltozás. Mit csináljak? Ezt kérdeztem.
2019. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
29. Tüntess karigerivel...
2019. dec. 9. 19:10
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!