Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet, hogy a világ...

Hogyan lehet, hogy a világ végtelen?

Figyelt kérdés
Mitől végtelen? mi az hogy folyamatosan tágúl?-Hova tágúl? ahová tágúl ott mi van?

2019. dec. 22. 12:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
36%

8-as


Azt azért hozzáteheted, hogy a mai tudásunk szerint.


A felfúvódás: mi van akkor, ha mai fizikai törvények akkoriban egyálalán nem voltak érvényesek. Ezesetben nem feltétlenül szügséges a felfúvódást a tér tágulásával magyarázni.


Multiverzum elmélet esetén (ebből is többféle van) mi van az univerzumok között?


Ráadásul -ha a neten böngészget az ember- elég sok elméletbe belebotolhat.


Ráadásul ott van a sötét anyag, a sötét energia. Azaz mondhatnánk, hogy az univerzumon túl a "sötét semmi" van, amiről nem tudunk semmit.

2019. dec. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"mi van akkor, ha mai fizikai törvények akkoriban egyálalán nem voltak érvényesek."

Ezt is megvizsgálták, és az jött ki, hogy akkor nem ilyen lenne a világ.


2Multiverzum elmélet esetén (ebből is többféle van) mi van az univerzumok között?"

Nem tudjuk.

Vagy semmi, vagy pedig fokozatos az átmenet.


"Ráadásul -ha a neten böngészget az ember- elég sok elméletbe belebotolhat."

Mármint: feltevésbe.

Amelyek nincsenek bizonyítva.

2019. dec. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12


Tehát megvizsgálták, hogy az ösrobbanás pillanatában -mondjuk a 10^−32-ik mp-ig- esetleg létező "ismeretlen törvények" létezése esetén -melyek akár a felfúvódást is okozhatták-, s tudós fejecskéjükkel megállapították, hogy nem ilyen lenne a világ.

Ismétlem: megvizsgálták az ismeretlen törvényeket?

2019. dec. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#13: én nem lennék ennyire büszke rá, ha ilyen szerény képességekkel rendelkeznék.

Ha csak tizede annyi tudásod lenne, mint egy átlagos tudósnak, teljesen másképp viselkednél.

És akkor Einsteinről még nem is beszéltem.

2019. dec. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"-melyek akár a felfúvódást is okozhatták-"

Az, hogy mi okozta a felfúvódást, már ismert.

Ez már bőven abban az időben van, amit ismerünk.

2019. dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#14


Kösz. Ezt megérdemeltem.

Mindössze azt vontam kétségbe, hogy a 10^-32 mp-ig esetleg létező más fizikai törvényeket lehetséges megvizsgálni. Tudom a Cernben folynak kisérletek, de az összes alapfeltételt ott sem tudják előállítani.

2019. dec. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"azt vontam kétségbe, hogy a 10^-32 mp-ig esetleg létező más fizikai törvényeket lehetséges megvizsgálni"

Közvetlenül nem is lehet, az igaz.

Tehát a világunk 𝐞𝐥𝐞𝐣𝐞 - ez a kis töredék másodperc - akármi is lehetett.

Utána viszont úgy alakult, ahogy a jelenlegi elmélet mondja.

2019. dec. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#17

Lényegében ezt akartam én is mondani.

2019. dec. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
56%

Mojo felhasználótól találtam pontosan ilyen kérdésben értelmes választ:


"A valóság ezzel szemben az, hogy _fogalmunk nincs_, hogy volt-e idő, vagy sem. Fogalmunk sincs, hogy egy ponton túl hogyan is nézett ki az univerzumunk, így azt sem, hogy az ősrobbanáskor mi volt a helyzet. Ennek a megfejtéséhez ki kéne dolgozni egy olyan fizikai modellt, ami a gravitációt és a kvantumos jelenségeket egyszerre tudja kezelni. Ez a modell lenne az ún. kvantumgravitáció. Egy baj van vele: nincs ilyenünk. Sok-sok évtizede dolgoznak rajta a legjobb fizikusok, de eddig a történelem folyamán soha nem látott elméleti és gyakorlati nehézségekkel kell megküzdeni, hogy ezt megalkossák. Van pár "jelölt" a kvantumgravitációs elmélet posztra: a leghíresebb a húrelmélet. (Aminek van egy érdekes története a kezdeti bozonikus húrelmélettöl Ed Witten M-elméletéig, de ez talán túlmutat jelen topic keretein.) Egy baj van a húrelmélettel, és minden egyéb jelölttel: kidolgozatlanok és teljes mértékben bizonyítatlanok. Természetesen ettől függetlenül megjósoltatták ezekkel az elmélet-kezdeményekkel is, hogy hogyan is nézett ki az ősrobbanás, de az előbb említett okokból ezeknek sincs sok relevanciája."

2019. dec. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!