Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban kéz a kézben járnak...

Kovács Boglárka11 kérdése:

Valóban kéz a kézben járnak azon képességeink, mint a matematika és a jó nyelvérzék?

Figyelt kérdés
Valaki egyszer azt mondta nekem, hogy csak akkor lehet jó nyelvérzéked, ha van érzéked a matekhoz is. Mert mindkettőhöz logika kell. Erről ti mit gondoltok? Valóban ezen múlik ez és Vince versa?

#tanulás #képességeink
2020. jan. 22. 20:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A nyelvtani szabályszerűségek megértésére, átlátására valóban igaz lehet.
2020. jan. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Lehet, mert nekem egyik se megy.
2020. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

A fejlett agyszkennerek szerint nem ugyanaz az agyi terület aktív a két tevékenységnél.

A jó asszociációs készség közös szükséglet. Viszont önmagában nem elegendő.

2020. jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem. Jó matekos vagyok, matematikusként végeztem. Viszont nyelvekből nem vagyok jó.
2020. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömnél jónak mondható nyelvérzék és közepes matematikai képességek (és közepes zenei is), míg egy másiknál átlagos-jó matek (jó zene), de picit rosszabb nyelvérzék társul egymással. Egy harmadiknál erős matek, mellé nulla zene és irtó gyenge nyelv. Szóval én sem tudnám megerősíteni, hogy van összefüggés.
2020. febr. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!