Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van technika kép-xorzatok...

Van technika kép-xorzatok feltörésére?

Figyelt kérdés
Tegyük fel van két arcképem (1024×1600 pixel), az RGB paramétereket bitenként összexorzom, és a kérdés az, hogy a xorzatból vissza lehet-e nyerni az eredeti két képet.

2020. ápr. 26. 13:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Egy-egy pixel önmagában izoláltan a többi ismerete nélkül valóban nem rekonstruálható semennyire, meg vannak esetek amikor amúgy se.


"Például ha a képet ugyanazzal a képpel xorzod, akkor az üres fekete képet kapod meg. Sok sikert a rekonstruálásához."

Na de ha üres fekete képpel xor-olod az arcos képet akkor máris pofon egyszerűen visszaállítható abból, sőt az identikus leképezés azaz már eleve az eredeti lesz. Ha csupa fehér képpel xor-olod akkor egy inverz képet kapsz kvázi negatív képet. Ezek a triviális esetek.

Viszont egyéb esetben is maradhat meg mint már írtam az eredeti kép struktúrájából.

vettem a fáradságot 1024x1024 pixeles felbontásra : [link]

Egy arcképet xor-oltam össze egy hegy képpel. Látszik hogy nem mosta el teljesen a struktúráját plusz a többi amit 20:39-kor írtam nem írom le még egyszer.

Továbbá például ha az ISO C standard pseudo randomjának felhasználásával ( [link] lenne xor-olva, úgy hogy 3*8 bit pixelenként kimaszkolva a generátorból , akkor szemmel láthatóan minden struktúrát elmosott, de mégis visszaállítható lenne a kép, egy csomó számítás kéne hozzá, de nem lehetetlen, ez esetben ha a statisztikai teszen ha eltérő mint amit elvárunk egy randomtól akkor gyanús hogy megkaptuk a képet.

2020. ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

> Amit lehetne alkalmazni, rengeteg példa rá megoldással ezeket elemezve , neuronhálóba rakva ... : kriptoanalízis, fuzzy logika, deep learning.

Először én is mély neuronhálókra gondoltam, és ez tűnik a legkézenfekvőbbnek. Nagyon köszönjük a képet! Szerintem ebből látszik, hogy annyira nem veszett az ügy...

Ha teljesen random, összefüggéstelen pixeleket xorozgatnék, az tényleg bajos lenne. De vannak az arckép szerkezetéről háttér információink, sőt neuronhálókkal vagy más mestintes eszközökkel emberi nyelven nehezen megfogalmazható összefüggésekre lelhetünk rá, amivel valamit vissza lehet nyerni az eredeti képekből.

Annyit szigorítanék a játékszabályokon, hogy a két arcot amennyire csak lehet egymásra helyezzük - nem fejjel lefele, nem x pixellel eltolva - és úgy xorzunk. Egy ilyen "standardabb" feladatról lehetne már dolgokat mondani.

2020. ápr. 26. 23:24
 13/18 anonim ***** válasza:
Az eredeti képeket tökéletesen nem fogod tudni visszaállítani, vagy esetleg akkor, ha az egyik kép minden részletgazdag részén a másik kép egyszínű, de még akkor sem tudhatod, pontosan melyik milyen színű volt. A részleteket is csak sejthetjük, hogy melyik képhez tartoznak, és melyik volt (jobb esetben) egyszínű. Lehet rá heurisztikát használni, de nem fog tudni pontos eredményt adni. (Erőltetett példa, de lehet, hogy a hegy egyes fái az arcon jelennek meg ráncokként.)
2020. ápr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Rendben, elfogadom ezt a választ. De akkor csavarok egyet a kérdésen: Ha nem is tudom pontosan visszanyerni az eredeti két képet, de fel tudja-e az algoritmusom ismerni, hogy kik voltak az eredeti képeken? Feltehetjük, hogy rendelkezésünkre áll az arcadatbázis.
2020. ápr. 27. 00:04
 15/18 anonim ***** válasza:
30%
Nem. Azt ertsd meg, hogy statiszkai eselye van csak annak, hogy a xor (amugy informacioveszto) muvelet soran eloallitott adatokbol vissza tudod fejteni az eredeti szamokat. Erre epul a fel vilag kriptografiaja, hogy 2, megfeleloen nagy szam szorzatat allitod elo, amibol a 2 szamot NEM lehet visszafejteni. Se kicsit, se nagyon.
2020. ápr. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azaz arc felismerés elég húzós. Nehéz úgy megcsinálni hogy jó minőségű képen ismerje fel, de ez megoldott feladat, ilyet csináltak már. Például van az ocr (optikai karakterfelismerés) meg van a captcha ( automatikus teszt, ami képes megkülönböztetni az emberi felhasználót a számítógéptől) van olyan változata ennek hogy minden féle zavaró mintákat dobálnak bele a betűk köré, közé meg a betűkre hogy lehetőleg ne ismerje fel a gép. Ebben jobb az ember mint a gép. Félreértések végett 23:42-es hozzászóló nem én voltam aki a képet töltötte fel, ez a %-ok alapján nem derül ki jelenleg. Úgy tűnik, hogy a hozzászóló úgy gondolta, hogy a képen a hegyen vannak fák, igazából nincsenek. Mindenesetre ez még embernek is nehéz feladat lehetne, nem hogy gépnek. Mindenesetre meglepődnék, ha sikerülne ilyet csinálni, hogy felismerje az arcot, persze nem majdnem fekete képpel való xor-ra értettem azt, mert akkor alig változtat a kiinduló arcképen.
2020. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Félreértések végett 23:42-es hozzászóló nem én voltam aki a képet töltötte fel"

Az a helyzet, hogy akkor már hárman vagyunk azonos százalékkal, mert nem én csináltam a képet. :))

(#13, tegnap 23:42)

2020. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

...Ja értem, te töltötted fel a képet, világos! :)

A fákat csak hasra ütésre írtam példának, és csak az alapján, hogy említetted, hogy hegyek és arc, ennyi. A képre csak ránéztem, nem vizsgáltam részletesen.

2020. ápr. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!