Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A savamid- és a peptid kötés...

A savamid- és a peptid kötés ugyanaz a dolog?

Figyelt kérdés

valahol úgy olvastam, hogy ugyan az, máshol meg nem.

idézem:"A peptidkötés olyan savamidkötés, amely..."

ebből azt feltételezem, savamid kötésből van más fajta is



2020. máj. 1. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vegyész, de az angol Wikipédia szerint van másféle savamidkötés is.

"A peptide bond is an amide type of covalent chemical bond linking two consecutive alpha-amino acids from C1 (carbon number one) of one alpha-amino acid and N2 (nitrogen number two) of another along a peptide or protein chain.[1]


It can also be called an eupeptide bond[1] to separate it from an isopeptide bond, a different type of amide bond between two amino acids."

2020. máj. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A peptidkötés olyan amidkötés, ami aminosavakat kapcsol össze peptiddé, tehát fehérjévé. Nem minden amidkötés peptidkötés, mert nem a kapcsolódással nem peptid jön létre. Pl. a lidocainban is van amidkötés, de attól nem lesz peptid.


Szerkezetileg viszont azonosak: - CONH -

2020. máj. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem minden amidkötés peptidkötés, mert nem a kapcsolódással nem peptid jön létre."

Ezt jól leírtam... szval: nem minden amidkötés peptidkötés, mert az amidkötéssel nem muszáj, hogy peptid jöjjön létre.

2020. máj. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2020. máj. 2. 11:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan nincs hogy "savamid" kötés.

Olyan van hogy karbonsavamid molekula/vegyület:

R-CONH2

amido csoport/ligandum:

-CONH2

és amid kötés:

-CONH-

2020. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!