Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A majmoktól származunk? Vagy...

A majmoktól származunk? Vagy Isten teremtett?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy a majmoktól származunk. Máshol azt mondják, hogy Isten teremtette Ádámot és Évát és tőlük származunk. Valójában mi az igaz? Vagy ez csak embertől függ hogy ki miben hisz? De mégis melyik a legvalószínűbb?
2010. júl. 30. 09:33
1 2 3 4 5 6
 21/59 Gyakor ***** válasza:
53%
A vallásnak nem a hiteles történelmi háttér a lényege, sokkal inkább a hit, a tanítások, maga a mondanivaló. Ezért nincs is értelme a kérdésnek. Mármint szerintem.
2010. júl. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
88%

Tegyük,fel,hogy Istentől származunk...Istent ki teremtette,vagy honnan van egyáltalán Isten??

Szerintem egyértelmű,hogy az evolúciós variáció a nyerő...

2010. júl. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
84%
A vallás az Isten létezése dolgot egyszerűen magyarázza: Azért isten az Isten, mert öröktől fogva létezik. Pont. További reklamációnak helye nincs.
2010. júl. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
100%

Az általad felvetett kérdést nehéz megválaszolni, mert az egyház és a tudósok sokat "vitatkoztak" azon, hogy van-e evolúció, vagy sem. Az egyház eleinte nem ismerte az evolúciót, ám a tudomány előrehaladtával és tudósok/kutatók erőfeszítésének köszönhetően több bizonyíték-lelet-került elő, ami alátámasztja azt a tényt, hogy genetikailag igenis a majmok a legközelebbi rokonaink, és azokból alakultunk át.

Mivel oly' sok bizonyíték adott, hogy az egyház már hivatalosan is elfogadta az evolúció tényét.

Bocsi, ha valami olyat írtam, amit már előttem más is, de nem olvastam végig. :)

2010. júl. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, valahogy egyik sem győzött meg, nem tudom miben higyjek, hisz mindegyiknek van alapja és van magyarázata hozzá. Ha a majmoktól származunk, akkor most miért nem fejlődnek tovább a majmok? Ez is furcsa. Itt már minden furcsa. Mindegyik hihető, de mégis lehet hogy hazugság az egész és tök máshogyan alakultunk ki amit az ember elképzelni sem tud.
2010. júl. 31. 10:21
 26/59 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, kérlek nézz utána az evolúcióval kapcsolatos ismeretterjesztő jellegű szakirodalomnak, ott minden kérdésedre találsz válasz. Figyelmedbe ajánlon Richard Dawkins ezzel kapcsolatos könyveit mint pl A legnagyobb mutatvány. Érdemes elolvasni.

Ami pedig a majmokat illeti. A kérdésed lokikátlan. "Miért vannak még mindig majmok" Amerikában sok olyan ember él akinek az ősei Angliából származnak, miért vannak tehát még mindíg angolok. Remélem ez a hasonlat érthető volt

2010. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a majmoktól származunk, akkor most miért nem fejlődnek tovább a majmok? Ez is furcsa."


Te tetted fel az előző ezzel kapcsolatos kérdést is?

Ott már kiveséztük a problémát:

1. Az evolúció most is tart.

2. Nem cél az emberré válás.


Attól, hogy valami majom(szerű), meg nem kell törvényszerűen emberré fejlődnie. Ha az életben maradásához elég másféle majommá válnia, akkor azzá fog. A körülmények szerencsés összjátéka, hogy mi emberré lettünk.

2010. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
28%

Helló.


Mit szólnál egy olyanhoz, hogy Isten teremtette az evolúciót magát is, és nem csak fizikai evolúció létezik, hanem szellemi is...és az ember van olyan szinten, hogy felismerhesse ezt a fajta valóságot, és megkezdhesse a közeledést teremtőjéhez, hogy a végén eggyé válhasson a mindenséggel. A Bibliában pedig azért nincsen szó egyéb másról, mint az emberről, amit az előbb felvezettem...vallás az emberhez szól, nem az állatokhoz, a vallás útmutató, hogyan leljük meg az Atyát, nem azt írja le, hogy miből fejlődött ki fizikailag az ember.

Ilyen formában pedig mindkettő igaz...Isten úgy teremtette az evolúciót, hogy a majmok és a mi közös ősünkből mi kifejlődhessünk...olyan fizikumot biztosított nekünk, ami a megfelelő ehhez, fejlett agy(transzformátor), aminek a segítségével ily módon tudunk tudomást venni a világról, amit Isten hozott létre, és folyamatosan fenntart, ugye mert a világ mindig változik, nincsen nyugalom sohasem, tehát valamivé válás van, mintsem megállapodott lét. Ráadásul az univerzum mentális, vagyis a matéria az gondolati "építmény". Ez többféleképpen lehet bizonygatni. Egyszerűt használnám. Ha valamire nem gondolunk, nem koncentrálunk, az számunkra nem létezik. Ha nagyon elmélkedünk magunkba valamin, hiába szólnak hozzánk, egyszerűen meg sem halljuk...mert nem gondolunk arra, aki szól. Alvásnál még mi magunk sem létezünk...ugyanis ekkor az Atya őriz minket. Igazából elméink egy helyben vannak, és a bennünk lévő gondolatok sorozatos váltakozásából érzékeljük ami a folyamatosságot, vagyis az időt és teret is egyaránt. A világ tehát belső...ráadásul a tudománynál is olvastam egy olyat, hogy állítólag mindenkinek csak "szimbólumok" jelennek meg az elméjében, amikor valamit megérzékel, s mindenkinek más ugye, mert ez egy szubjektív dolog. A kérdés akkor lehetne az is ironikusan, hogy van e egyáltalán külső világ, hiszel e benne, mert nem tudja senki sem bizonyítani. Erre mondanák, hogy belerúgsz az asztallábba és megtudod, hogy van...na de álomban ugyanúgy belerúgok és ugyanúgy fáj..Igaz reggel felkelek érzem az utórezgést, de sérülés nincs rajtam...viszont ha ébrenlét alatt fáj valami, az alvásnál eltűnik, mint a kámfor. Vagy egy másik. Az agy nem hozhatja létre a gondolatot, ugyanis ha az tenné, akkor már régen tudnánk ki mit gondol a fejlett technológiánkkal, be tudnánk fogni a gondolati hullámokat(hangként, képként, mint a rádió, tévé)...amit állítólag az agy hoz létre...mert ugye valahol távoznia kell a gondolatnak a fejünkből...de ez nem történt. A testünk ugyanúgy transzformátor, mint a televízió, vagy a rádió...nem abban van a műsör, hanem a jeleket transzformálja csak nekünk. Az anyag mibenlétét is felhoznám, mert állítólag az anyag állóhullámokból áll, és akkor jelenik meg "részecskeként", amikor rákoncentrálunk, vagyis gondolunk rá. Azt pedig tudni érdemes, hogy bizonyos rezgésű hullám, csak magánál alacsonyabban rezgőt tud létrehozni...vagyis megint ott tartunk, hogy az agy nem hozhatja létre a gondolatokat, hiszen mérni tudnánk azokat, de mi csak annyit tudunk, hogy az agy működik, amikor mi szemlélődünk. Sőt egy kozmikus sugarat megmérünk, de a gondolatot nem...ez arra enged következtetni, hogy a gondolat nagyon magas szférában található rezgés szinte...sőt az van legfelül, vagyis az egyetlen létrehozó az maga a gondolat. :)


"Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.

Ez kezdetben az Istennél vala.

Minden õ általa lett és Nála nélkûl semmi sem lett, a mi lett.

Õ benne vala az élet, és az élet vala az emberek Világossága;

És a Világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt."


Íge = Gondolat


bevágnék egy részletet a bizonyos tanításból.


"Az egyetlen racionális gondolkodási mód csak az lehet, ha az univerzum és az Isten kapcsolatáról úgy gondolkodunk, hogy az univerzumot Istenen belüli gondolatnak tételezzük fel, az Istent pedig az univerzumon belüli életnek. Az Isten így saját képeit és képmásait tekinti, amelyek benne és nem rajta kívül vannak, így ad nekik életet még addig a fokig is, hogy az önállóság látszatával ruházza fel őket."


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
74%

11:32

Helló.


Mint szólnál ahhoz, ha visszafáradnál a vallás témakörbe?

Oda valók az ilyen válaszok. Ott szívesen el is vitatkozok ilyesmiről de ez NEM IDE TARTOZIK!!!

2010. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
30%

nincs szükség személyeskedésre, nem vagyok vallásos...tudományos oldalról világítottam meg a dolgot, és rávetítettem a Biblia egyik idézetére...és Istenre. :)

nincs szükség arra, hogy elhordj innen. Meg tudod jogod sincs rá...egy kis tisztelet sosem árt, de ezt például a Biblia tanítja(viszont ott van minden emberben, csak van aki nem is foglalkozik a magában rejlő jóval, és inkább önzősködik erőszakosan). :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!