Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A majmoktól származunk? Vagy...

A majmoktól származunk? Vagy Isten teremtett?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy a majmoktól származunk. Máshol azt mondják, hogy Isten teremtette Ádámot és Évát és tőlük származunk. Valójában mi az igaz? Vagy ez csak embertől függ hogy ki miben hisz? De mégis melyik a legvalószínűbb?
2010. júl. 30. 09:33
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm a kielégítő és korrekt válaszodat, s a normális hangnemet is.

Beleolvastam a linkjeidbe, és természetesen egyetértek abban, hogy használjuk mind a 100% át, de egyszerre nem vagyunk képesek rá(javíts ki ha tévednék nyugodtan), ha jól gondolom, bár utána nem néztem. Amit te is írtál, hogy nyilván, csak annyi részét vesszük igénybe, amennyire az adott helyzetben szükségünk van(olvasás, kerékpározás). Én tulajdonképpen arra értettem az 5-8 %-ot, de akkor valószínűleg téves információval voltam ellátva, és ez az összeg valamivel több.

A részemről hitről nincs szó, azt pedig bevallom, hogy nem vagyok ellátva komoly szinten tudományos rálátással, innen-onnan szerzek információt, de ebbe beletartozhat valótlan anyag is. Viszont azt te is beláthatod, hogy a tudásunk elég gyatra univerzális szinten, tehát nem áll jogunkban olyan dolgot állítani, ami nem biztos, hogy valós(értem én az anyag "tudatlanságát"). Értem itt a vak szerencse által létrejövést a semmiből. Bár ebbe nem megyek bele, mert ez aztán tényleg filozófia már.

Egy dolgot kérdeznék, s remélem erre is tudsz választ adni, talán a szakmád segíthet. Írtad, hogy ha tudnánk minden részecskéről mindent, akkor megjósolhatnánk teljes biztossággal a jövőt. De vajon az emberek döntése nem befolyásolná az eredményt? Remélem érted mire gondolok. Én úgy látom, hogy tudnánk a lehetséges jövőket, de azt, hogy vajon melyik következik be, azért az "keménydió".

Abban pedig egyetértek, hogy az ember hormonjai befolyásolják a személyiségét, és a környezet is(nevelés például). De én magamon úgy vettem észre, hogy a befolyásolásnál megáll a dolog, mert én határozom meg milyen vagyok. Tehát x helyzetekben el tudom dönteni, hogy megteszem e azt amit, vagy nem...hiába van bennem vágy, ami a testből ered. Ez vajon miért lehet? Tudom, hogy nem agyszakértő vagy, de talán tudsz nekem valami linket adni, vagy magyarázatot. :)


Egyébként fizikán belül mivel foglalkozol, mert, hogy őszinte legyek a tudomány engem mindig is lenyűgözött, az egész univerzum is, a komplexitása, és hogy minden úgy passzol egymáshoz...tényleg fantasztikus és ezt most nem ironikusan értem. Még egy megjegyzés, ha nem haragszol, de szerintem ez a bizonyos "anyag" tudatosnak tűnik nekem, mintsem irányítás mentesnek. :)


üdv és köszi előre is a válaszod.

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:

Természetesen a tudásunk a világ teljes megértéséhez még mindig kevés, de 2000 évvel ez előtt még kevesebb volt, és azóta is rohamosan fejlődünk. Abban is igazad van, hogy nem állíthatunk biztosként olyat, ami nem bizonyított, legyen az tudattalanság, vagy épp ennek ellenkezője. Merthogy egyik sem biztosabb, mint a másik.


"Írtad, hogy ha tudnánk minden részecskéről mindent, akkor megjósolhatnánk teljes biztossággal a jövőt."


Ahogy azt is írtam, hogy ez elmélet, és amíg nincs bizonyítva, nincs értelme beszélni róla. Egyébként ez felvet egy problémát:

Jövőnk ismeretében képesek vagyunk változtatni azon, ezzel viszont kizárjuk a megjósolhatóságot, vagy jövőnk ismeretében sem vagyunk erre képesek, ez viszont a predesztinációt jelentené.


Egyébként jelenlegi ismereteink, például a Heisenberg-féle határozatlansági elv szerint, egyetlen részecske pontos helyét és energiáját sem ismerhetjük egyidejűleg, így ezzel egyelőre kár is foglalkozni.


Csak alapvető dolgok befolyásolhatók. Például te egy békés ember vagy, soha nem alkalmaznál testi erőszakot, de ha kapsz egy nagy adag tesztoszteron-adrenalin keveréket, lehet, hogy mégis csak fejbe kólintasz egy 3/4-es vízvezeték csővel. Egyébként az erőszakra való hajlam általában fordított arányban van az intelligenciával is. Bár ez alól vannak kivételek.


Villamosmérnök hallgató vagyok, így leginkább elektronika, energetika, érintőlegesen részecske fizika.

2010. júl. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim válasza:
A kettő nem zárja ki egymást. Vannak olyan - okos - természettudósok is, akik hisznek Istenben. Ha beleolvasnál a dogmatikába, akkor megtudnád, hogy az egyház is elfogadja az evolúciót - már.
2010. júl. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
0%

"Természetesen a tudásunk a világ teljes megértéséhez még mindig kevés, de 2000 évvel ez előtt még kevesebb volt, és azóta is rohamosan fejlődünk. Abban is igazad van, hogy nem állíthatunk biztosként olyat, ami nem bizonyított, legyen az tudattalanság, vagy épp ennek ellenkezője. Merthogy egyik sem biztosabb, mint a másik."


Igen, jól látod, én pedig erre kérdeztem, hogy vajon melyik az abszurd, hiszen mi tudatosak vagyunk ez tény, legalábbis feltételezzük egymásról. Szóval az ésszerűbb az lenne, hogy a világ is az, nem gondolod? :)


a részecske dologra pedig visszatérnék, bár nem tudom mennyire vagy jártas abban, igaz írtad magadról, hogy részecske fizikával érintkezel. Én úgy vagyok értesülve, hogy az anyag hullámként van jelen, és amikor koncentrálunk rá, akkor jelenik meg igazából részecskeként, vagyis amikor rágondolunk/figyeljük jelenik meg. Ellenkező esetben csak van. E hullámok pedig állóhullámok, minden anyag más más rezgésszámmal. Viszont, ha megint csak jól vagyok értesülve, akkor x frekvenciájú, csak magánál alacsonyabb frekvenciájút tud létrehozni. Tehát az agynál alacsonyabb frekvencián kell hogy rezegjen a gondolat...vagyis simán át tudnánk transzformálni azt hanggá és képpé, de nem sikerül. Ebből pedig az következik, hogy magasabb, mint hisszük. Szóval, amit az első hozzászólásomban írtam, valóság alapú. Kérlek javíts ki, ha esetleg rossz infóval lennék ellátva. Bár egy kérdést indítottam is az anyag mibenlétével kapcsolatban, itt a term.tudomány kategóriában, s elég érdekes válaszok jöttek. Egyetlen egy dolgot kérdeznék tőled a végére...S kérlek racionális választ adj. Ésszerű amit állítok a te véleményed szerint?!


"Csak alapvető dolgok befolyásolhatók. Például te egy békés ember vagy, soha nem alkalmaznál testi erőszakot, de ha kapsz egy nagy adag tesztoszteron-adrenalin keveréket, lehet, hogy mégis csak fejbe kólintasz egy 3/4-es vízvezeték csővel. Egyébként az erőszakra való hajlam általában fordított arányban van az intelligenciával is. Bár ez alól vannak kivételek."


Ezt egyébként pedig kipróbálnám, hogy kapok egy jó löketet. Bár tudom, hogy milyen döntést hoznék. :)


üdv és köszi a korrekt hozzáállást. :)

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:

A hullám és részecske természet érdekes dolog. Mindig az a része érzékelhető, amelyiket vizsgáljuk. Ha azt vizsgáljuk, hogy interferálható, polarizálható-e, akkor csak a hullámtermészetét érzékeljük, mintha tisztán hullám lenne, de ha a tömegére, lendületére vonatkozóan vizsgáljuk anyagi pontként viselkedik. Bevallom az ismereteim ezen a téren elég hiányosak, ugye nem fizikus vagyok, de ami biztos, nem mi döntjük el, hogy mi legyen, hanem a körülmények. Persze ez csak szubatomi szinten igaz, a szomszéd szobában elhelyezkedő asztalt vizsgálhatom akárhogy, az asztal marad.


A hang és a kép viszont más természetű hullámok, melyek általunk kifejlesztett kódokban tárolják és szállítják az információt. Az anyag nem alakítható hanggá, vagy képpé.


Azt nem tudom, hogyan érted, hogy egy frekvencia létrehoz egy másikat. Nem hiszem, hogy teljes egészében tisztában vagy a frekvencia fogalmával.

2010. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
0%

Igazából a rezgésre gondoltam, hogy az egyik 1 sec alatt mondjuk 10^16 szor rezeg, és ez az anyag magánál csak lassabban rezgőt hozhat létre. S ha az anyag is állóhullámokból áll, mert a részecske abból áll, akkor az asztal tulajdonképpen állóhullámok sokasága.

Van egy furulyánk x rezgésszámmal, mi hozzáadjuk az energiát, vagyis megfújjuk, és egy alacsonyabb rezgésszámú hullám jön létre, mint maga a furulya, ami ugye a hangot adja utána. Azt tudom, hogy az anyag nem alakítható hanggá/képpé, de olyan hullámokat lehet vele létrehozni, amivel hang és kép képezhető, viszont energia hozzáadás kell, és ami létrejön(hang és kép) az "befogható". Viszont alapesetben ugye az agyunk hozza létre a gondolatot, nyilván úgy hogy energiát(erőt) kap, de ha ez így lenne, akkor a gondolatainkat is be tudtuk volna már fogni, vagy tévedek?! :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:

A furulyás példa több szempontból is rossz, mivel a szubatomi részecskék hullámtermészetük során elektromágneses transzverzális hullámként viselkednek, a furulya hangja pedig mechanikai és longitudinális. Ilyen helyzetben természetesen nem érheti el azt a frekvenciát.


De például egy 50Hz-es feszültséggel meghajtott frekvenciagenerátor képes létrehozni több kHz, vagy akár MHz-es frekvenciájú feszültséget.


Az alacsony frekvenciájú (infravörös) energiával gerjesztett részecskék rezgési frekvenciája is nő a gerjesztés hatására, majd a hatás megszűnésével a felvett energiát az anyagra jellemzően általában nagyobb frekvenciával sugározza vissza környezetébe, például látható fényként, esetleg ultra ibolya tartományban.

2010. aug. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm a válaszodat, értem amit írsz. De akkor az anyag és hang, meg a fény is hullámokból áll, de különböző típusúból.

Egy dolgot kérdeznék. A gondolataink azok is hullámok(mint rádió pl)? Mert elég valószínű, hogy igen, de én megnéztem az elektromágneses spektrumot és nem találom sehol sem rajta, pedig elvileg ott kéne lennie, nem?! Hiszen az agyunk hozza létre, akkor valahol meg kell húzódnia, a két véglet között.


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

Az agy működése teljesen más, mint a gépeinké. A felépítése is. Mivel olvastad a korábban emlékekről linkelt szöveget, ezt te is biztosan tudod.


Egy témában járatos ember biztosan el tudná magyarázni neked, de én nem, homályos, semmit mondó választ pedig szerintem nincs értelme lenne adni.

2010. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
0%

Rendben van, és köszönöm a kellemes beszélgetést, akkor máshol próbálkozom. :P

De gondolom abban egyetértesz, hogy az létezés mindig is volt, és a racionálisabb hozzáállás az, hogy valami létrehozza és fenntartja az anyagot, mint olyat. Természetesen nem egy szakállas öregre gondolok, aki villámokat szór, inkább egy személytelen tudatosságra, egy mindent felölelő "erőre", ami az irányt adja. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!