Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A majmoktól származunk? Vagy...

A majmoktól származunk? Vagy Isten teremtett?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy a majmoktól származunk. Máshol azt mondják, hogy Isten teremtette Ádámot és Évát és tőlük származunk. Valójában mi az igaz? Vagy ez csak embertől függ hogy ki miben hisz? De mégis melyik a legvalószínűbb?
2010. júl. 30. 09:33
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
Elfogadom, mint elméletet, de nem úgy, mint tényt, amíg nem bizonyítható.
2010. aug. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 sulfur ***** válasza:

Bocs, hogy beleszólok, csak az utolsó oldal párbeszédét olvastam. Pár gondolat. Az emberi agy nem csak elektromos impulzusokkal működik. Az agysejtek között bonyolult a kapcsolat, és pont ez a térbeli-ráadásul időben változó- struktúra teszi az agyat azzá, ami.A sejtek között kémiai kapcsolat is van, ezek gátlásával működnek az idegmérgek.

A másik, a jövő kiszámíthatósága. Szerintem, ha minden - de szószerint minden-részecske helyét ismernénk, minden paraméterével egyetemben, és képesek is lennénk kiszámitani a mozgásukat, azzal gyakorlatilag a jövőt lehetne kiszámitani. És akkor teljesen értelmetlen lenne az emberi akaratról beszélni. Ezzel kapcsolatban csak annyi hozzáfűzni valóm van, hogy a jövő kiszámításához több idő kellene, mint ameddig el akarnánk látni (remélem érthető). A másik, hogy a számításhoz nagggggyon komoly számítógép kellene. Lehet, az egész Univerzum összes anyaga kevés lenne hozzá. Persze, ez is egy paradoxon. Bízom benne, hogy hozzászólásommal nem zavartam meg a gondolataitokat!

2010. aug. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:

12:33.


Elfogadom én is azt, hogy bizonyításra van szükség az ilyen dolgok "belátáshoz"...:)

Örültem az eszmecserének. További jókat. :)


20:24.

A paradoxonok azok már csak ilyenek. De én azon a véleményen vagyok, hogy a személyiségemet, vagyis az elmémet a testem és környezet csak befolyásolja. Viszont én határozom meg. Remélem ezt megérted. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim válasza:
0%
A Bibliaban igen is irja , hogy leteztek dinok csak mas neven.
2010. aug. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:
100%
Tehát mikor Ádám és Éva kiűzetett a paradicsombol akkor egy T-Rex kergette őket? És Káin azért ölte meg Ábelt, hogy amíg a rájuk támadó Velociraptor Ábel tetemét csócsálja, addig ő el tudjon menekülni?
2010. aug. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim válasza:
0%
kedves utolso...ilyen marhasagot soha eletemben nem olvastam...
2010. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim válasza:
0%

Sziasztok! :)


Én az Ádám, Évás sztoriban hiszek. Abból gondolom, hogy egy tény azt igazolja hogy ugye volt egy bizonyos mérges alma, melyet Éva evett meg. Például azért a nőknek van menzeszük, mert Éva ette meg az almát. Ha Ádám ette volna meg, akkor a férfiaknak lenne manapság menzeszük. Ha ez az állítás igaz, akkor bizonyított tény, hogy az Ádám, Évás sztori az igaz.


Üdv:A zseni! :)

2010. aug. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
Kicsit belekeverted a Hófehérkés sztorit.
2010. aug. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:

"A menstruációs ciklus élettani változások visszatérő ciklusa a női szervezetben, ami a nemi hormonok irányítása alatt áll és szükséges a szaporodáshoz. Nőknél a menstruáció általában havonta (átlagosan 28, gyakorlatilag 25-33 naponként, tehát infradián ritmusú) fordul elő a pubertáskor és a menopauza közötti időtartamban. Az emberen kívül csak az emberszabású majmoknál fordul elő ez a ciklus, ellentétben a tüzelési ciklussal, ami a legtöbb emlősnél megfigyelhető."


Ennyit az almás sztoriról.

2010. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!