Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet hogy a fekete tomeg...

Lehet hogy a fekete tomeg valojaban mas univerzumok gravitacios hatasa miatt van?

Figyelt kérdés
Lehet hogy mas univerzumok gravitacios hatasa okozza a hianyzo tomeget univerzumunkban?

2020. júl. 28. 19:30
A kérdező szavazást indított:
Igen, lehetseges.
Nem, semmi koze hozza.
18 szavazat
 1/8 Mojjo ***** válasza:
93%
Fekete tömeg? Az Mátyás királyunk zsoldosainak nagy számú csapata, vagy mi?
2020. júl. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
A gravitáció nem válogat.
2020. júl. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hat az ami az univerzum 94%t teszi ki. A tudosok talaltak meg par eve.
2020. júl. 28. 21:35
 4/8 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: Ez erősen kapufa, szerintem fuss neki még egyszer :)

Annak a 94%-nak is, meg a nevének is a dolognak, amire gondolsz.

2020. júl. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Igen lehetséges. Lehet hogy más párhuzamos univerzumok, amik akár pár mm-re is lehetnek innen, csak eltérő dimenzióban így nem tudunk kapcsolatba kerülni oda, de a gravitációjuk hat ide is. Aztán lehet hogy kiégett csillagok, galaxisok amikről mér nem jön fény. Szinte bármi lehet
2020. júl. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
32%

Korábban én is gondolkodtam ezen, legalábbis a sötét anyag tekintetében.

De mivel az univerzumban a sötét anyag eloszlása megfelel az evilágbeli gravitációs hatások által létrehozott eloszlásnak, elvetettem.


A sötét energia már kérdéses.

Talán lehetséges olyan modell, ami erre utalhatna.

De mivel eddig ilyen fizikai modellel nem találkoztam, (pedig nálunk sokkal okosabb fizikusok foglalkoznak vele, nem hiszem, hogy mi feltételeztük először ezt a viszonylag triviális tippet), ez arra utal, hogy a sötét energiának vannak olyan jellemzői, amik ezt is kizárják, vagy legalábbis nincsenek olyanok, amik valószínűsítenék.

Ezerféle számítógépes szimulációt futtatnak szerte a világon, ami ilyen és sok másmilyen megoldásokat keres.

Ha igazunk lenne, már tudnánk.

2020. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Farkas999 ***** válasza:
49%
Igen, voltak ilyen ötletek, hogy a sötét energia valójában a szomszédos univerzumok gravitációs hatása. Ha csak egyirányú mozgás lenne, gondolhatnánk erre. Ennek gyökeresen ellentmond az a tény, hogy a tér tágulása a megfigyelhető univerzumon belül minden irányban megjelenik.
2020. júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:
34%

#7: nem tudom, szerintem a hatás iránya nem mérvadó.

Viszont a majdnem tökéletes homogenitása már tényleg irreálissá teszi.

2020. júl. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!