Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csillagok, melyek ragyognak...

A csillagok, melyek ragyognak az égen, valójában milyen égitestek és miért csak éjszaka ragyognak?

Figyelt kérdés

2020. aug. 2. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csillagok, bolygók. Nappal is ragyognak, csak nem látszik mert a nap fénye jóval erősebb, elnyomja a többit.
2020. aug. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja. Nappal is vílágítanak csak a napfénye miatt nem látjuk.( de egy jó csillaglátcsőben láthatóak akkor is) Amit a csillagokról érdemes tudni.

[link]

2020. aug. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"valójában milyen égitestek"

Izzó gázgömbök, amiket a nukleáris fúzió (valamilyen formája) fűt, ebből származik a fényük is.

A Nap is egy csillag, valójában a többihez képest egy teljesen átlagos csillag. Valójában a nappali világosság is egy csillag fénye, ami sokkal közelebb van hozzánk, mint a többi, emiatt nappal elnyomja a többi fényét.


[link]

2020. aug. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Voltaképp a legtöbb világító égitest egy más naprendszer napjai ?


Jól mondtam, vagy nem jól mondtam ?

:)

A kezdetleges csillagászati ismereteimmel arra gondolok, hogy ha bolygót látunk világítani, az csak a saját naprendszerünk bolygója lehet.

Más naprendszeren belüli bolygókat és a visszavert fényüket szabad szemmel nem láthatjuk.

2020. aug. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát bizony így van. Hány éves vagy?
2020. aug. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52 :)
2020. aug. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
A világért nem akarlak megbántani, de ezeket az általános iskolában is tanítják, azért kérdeztem meg az életkorodat.
2020. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A világért sem bántódtam meg. :)


Hidd el nekem, amikor még én jártam általános iskolába, akkor ezt még nem tanították, és erre akár mérget is vehetsz.

Akkoriban tudod nem Angolt és Németet tanítottak , hanem Oroszt.

:)

2020. aug. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el neked,, mert én meg 58 éves vagyok, és tudom, hogy mit tanítottak akkoriban ott. Nem csak oroszt. A mi gyermekkorunk nem a “sötét középkorra” esett, még csak nem is a szörnyűséges Rákosi-rendszer idejére. De megkockáztatom, hogy akkor se csak hülyeségeket tanítottak az iskolákban.

A megfigyelő, vagy konvencionális csillagászat körében a tájékozott laikusok számára is tudható ismeretek csak annyival bővültek gyermekkorunk óta, hogy most már rég óta bizonyos az, amit akkoriban csak sejtettünk, hogy léteznek nagyon távoli galaxisok, tehát hogy azok a homályos korongok , amit láttak a távcsöveikkel nem a mi csillagrendszerünkben vannak.

De az, hogy vannak bolygók, meg állócsillagok, amiknek saját fényük van, mert bennük termonukleáris reakció zajlik, akkor is mindenki tanulta az isiben.

2020. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Jajj, nem kell ezen egymásnak esni, nem mindenki érti meg rögtön ezeket a dolgokat az iskolában. Többek között én sem. Aki viszont megértette, az elmagyarázhatja a gyengébbnek, ez miatt senkit sem kell megszólni. :)

2020. aug. 6. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!