Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Parabola antenna elé biztonság...

Parabola antenna elé biztonságos állni?

Figyelt kérdés
Mármint a nagy fehér kerek tárcsa ami befogja a tv sugárzást. Ez nem okoz sugár betegséget vagy valamit?

2020. aug. 21. 19:47
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Hiába olvasom el, ha marhaság.

"Egy területre sugároz, azon belül az antenna előtt is pontosan ugyanakkora sugárzásnak vagy kitéve, mint mellette 2 méterrel vagy akár egy várossal arrébb"

Nem tudom a válaszoló szerint mi értelme a parabolaantennának, ha nem az, hogy a fókuszpontjában több sugárzás legyen, mint mellette 2 méterrel.

2020. aug. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

A fókuszában tényleg több sugárzás van, de a kérdező "antenna előtt állás" alatt nem azt értette, hogy valahogy felmászik/bemászik (általában nem a legkényelmesebben elérhető helyen vannak ezek az antennák) a segédreflektor és a vevőegység közé. (De akár így, akár úgy értette, lényegtelen, mivel a rádióhullámok nem ionizálnak)

Ha csak úgy ott áll az antenna előtt, nem fogja több sugárzás érni,

mint engem a székemen.

2020. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
A nem ionizáló hullámok is rendesen kárt tudnak okozni kis felületre koncentrálva.
2020. aug. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Gondolom a bölcsészkart értetted egyetem alatt, ott valóban mondhatnak természettudományos baromságokat.
2020. aug. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

de most úgy érted , hogy beteszed a fejed a tányér és a fejegység közé és úgy mi lesz ? mert úgy sem lesz semmi. mert ha lenne , akkor a tányér körül állandóan döglött madarakat találnának.

a 6. válaszolót próbáld meg értelmezni.

2020. aug. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%
Akármennyit ismételgetitek, a hatos válaszoló egyértelműen baromságot írt (leírtam miért).
2020. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Én meg leírtam, hogy miért nem. (12)

Próbáld meg értelmezni:)


De egyébként, 15 jól mondja: ha beteszed a fejed a tányér és a vevőegység közé, akkor se lesz semmi bajod.

2020. aug. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
Te nem azt írtad le, hogy miért nem baromság, hanem írtad le, hogy az antenna elé állást te valamilyen egészen furcasmód értelmezed.
2020. aug. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Na, szóval a helyesírási hibáktól eltekintve azért remélem érthető, amit írtam.
2020. aug. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Furcsa mód?:)

Szerintem meg pont fordítva, tekintve hogy mindegyik másik válaszoló

úgy értette, ahogy én... Egyébként nem szoktam naponta házak tetején az antennákat vizsgálgatni, de egyáltalán hogy lehet a tányér és a vevőegység közé állni

De mindegy is, mindkét szempontból vizsgálva teljesen veszélytelen a dolog.

2020. aug. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!