Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kalória hány joule?

Egy kalória hány joule?

Figyelt kérdés

Az alábbiakkal találkoztam különböző könyvekben, átváltó programokban, interneten.

Melyik az igazi?



2020. aug. 25. 19:10
A kérdező szavazást indított:
1 cal = 1,184 J
1 cal = 1,185 J
1 cal = 1,186 J
1 cal = 1,187 J
1 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem. 4,1868 J egy kalória.
2020. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Akkor három tizedes pontossággal 4,187 lenne a helyes válasz. Nem értem, miért írnak ennyi félét.

2020. aug. 25. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


google a barátod


"A kalória (cal) az energia mértékegysége: egy kalória egy gramm víz hőmérsékletét egy °C-kal emeli meg."


Gyakorlatilag a kalória a viz fajhője, ami nem állandó füg a nyomástól hőmérséklettől stb.

2020. aug. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy több forrásból is tájékozódtam. Sokfélét írtak, nem tudtam, melyiknek és mi alapján adjak hitelt.

Azért köszönöm!

2020. aug. 25. 22:54
 5/5 2*Sü ***** válasza:
100%

[link]


„egy kalória egy gramm víz hőmérsékletét egy °C-kal emeli meg.”



„Egy kalória közelítő értéke 4,2 joule. Mivel a víz fűtéséhez szükséges energiamennyiséget a nyomás és a víz kezdeti hőmérséklete befolyásolja, a fenti definíció nem egyértelmű; számos különböző definíció van forgalomban, pontos értékük 4,18-4,205 joule között mozog. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy gyakran a kilokalóriát (azaz ezer kalóriát) is egyszerűen csak kalóriának nevezik.”


~ ~ ~


Kb. olyan kérdés ez, mint hogy hány cm-t jelent egy arasz. Hát attól függ, kinek mekkora a keze. Az arasz nem egy egzaktul definiált mértékegység.

2020. aug. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!