Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érzés lehet meghalni?

LakatosAnonymus kérdése:

Milyen érzés lehet meghalni?

Figyelt kérdés
Csak a meghalás pillanatára vagyok kíváncsi, és lehetőleg olyan személyektől, akiknek hivatalos tapasztalatuk is van a témában (pl. ujraélesztes, más csodával határos folyamat).

2020. szept. 9. 00:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
41%

Aki újraéleszt, nem érezte át a halál pillanatát!

.

Ez meg nem válaszolható kérdés, mert annak, aki az úthenger alá kerül, ami a lába feől gurul végig rajta, egészen más, mint aki szépet álmodás közben csendben elmegy.

Élőtől ugyanúgy hiába kérded, milyen érzés meghalni, mint halottól azt, hogy milyen érzés élni.

2020. szept. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
72%
Az újraéleszés NEM csodával határos folyamat, hanem egy tudományosan megalapozott kezelési módszer
2020. szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon király, nekem már 6x sikerült.
2020. szept. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

#3 helyeshelyes

#4 mesélnél róla?

2020. szept. 9. 10:25
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondoltam volna, de mégis... már kivesézték a kérdést:

[link]

2020. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Wadmalac ***** válasza:
86%

A klinikai halál állapotába kerülésről rengeteg élményleírás van a neten.

A valódi meghalásról viszont értelemszerűen nincs ki meséljen.


Nekem szívleállásos élményem volt, én konkrétan láttam magam olyan 5-6 méter magasból, mintha a saját testem felett lebegnék.

Teljesen semleges érzelmi állapot volt, totál tárgyilagos, higgadt szemlélődés.


Sokan a halálközeli élmény után állítják, hogy megtapasztalva azt, amit megéltek, már nem félnek a haláltól.

Hát ez szerintem elég alaptalan optimizmus.

Hasznosnak hasznos a halálpánik ellen, de nem jogos.


Mint írtam is, senki nem él, aki a valódi halált megélte.

2020. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
78%

Maga a halál pillanata szerintem semmilyen...Dehát itt nehéz is bármit mondani, egyrészt nincs, aki meséljen, másrészt meg definiálni kéne pontosan, hogy mit jelent a "meghalás pillanata".

Akármilyen gyorsan történik is, a halál inkább nevezhető egy folyamatnak.

2020. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

@Wadmalac


Már olvastam a tapasztalataid egy másik kérdés alatt, régebbről. :)) Elég kemény story, tetszett... Valaki másnak van halál közeli élménye/strotyja, vagy klinikai halállal kapcsolatos tapasztalatai?

2020. szept. 9. 12:45
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Értelemszerűen a halálról nem tud senki beszámolni, mert utána már nem tud felelni kérdésekre. Ha valakit újraélesztenek, az azt jelenti, hogy nem halt meg. Maga az újraélesztés mint fogalom elég zavaró, hiszen nem szó szerint arról van szó, "csupán" mondjuk a megállt szívet indítják újra. Ha 1-2 percre megáll a szíved, attól még az agy és egyéb szervek nem halnak meg, tehát még nem vagy halott, nem élted át a halálod. Az más kérdés, hogy az agy ebben az oxigénszegény állapotban mindenféle érdekes dologra "emlékezhet", de ez más tudatmódosító szerek hatására is megtörténik, nincs ebben semmi szokatlan, de éppúgy semmi köze a valósághoz.
2020. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Bár igaz, hogy aki meghalt, az már erről nem tud beszámolni, de szerintem ennek nincs jelentősége.

Aki már ájult el életveszélyes probléma miatt, az egészen pontosan azt érezte, amit a halála előtt is érezne.

Valószínűleg a halálközeli élmények is gyorsan lefutnak, és utána már nincs semmi (az újraélesztésig vagy a halálig).

2020. szept. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!