Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érzés meghalni? Van...

Milyen érzés meghalni? Van olyan akit már hoztak vissza a klinikai halálból?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 12:34
1 2 3 4 5 6
 1/51 Wadmalac ***** válasza:
94%

100 ember 80-féleképpen élte meg.

Nekem csak határélményem van ,de ha érdekel, majd írjál rám.

2014. jún. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
Leírnád?
2014. jún. 25. 13:04
 3/51 anonim válasza:
Engem is érdekelne a sztori :)
2014. jún. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim válasza:
Engem is érdekelne!
2014. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 Wadmalac ***** válasza:
Maradjunk a privát üzinél, az agresszív szkepticizmus hergelése elleni védekezésre. :)
2014. jún. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne
2014. jún. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
60%
Lécci ne privibe írd, ez úgyis névtelen, arctalan hely, mi értelme itt privizgetni.
2014. jún. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:

Ja, ja, engem is érdekelne a dolog.


(Egy szkeptikus)

2014. jún. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 Wadmalac ***** válasza:
92%

Na jó.

De előre nyomatékosan kijelentem, számomra ez nem bizonyíték semmiféle misztikus jelenségre, esetleg a lélek és anyagi test potenciális elválására, de ebben az esetben is hiszek benne, hogy ennek előbb-utóbb lesz tudományos magyarázata.

Fiatalabb koromban volt egy krónikus szívritmus-problémám, aminek eredményeként volt, hogy a szívem akár fél percre is megállt néha, de mindig magától újraindult. Ez a sinus-csomó valami örökletes ritka betegsége.

Ilyen állapotban, az ájulásban volt rá példa kétszer is, hogy láttam magam felülről, kívülről, kb. 5-10 m magasról, amint ott fekszem a földön és az embereket is magam körül, hallottam, mit beszélnek, utána vissza tudtam emlékezni, ki hol volt, mit csinált stb. Közben valami hihetetlenül tárgyilagos, nyugodt lelkiállapotban voltam, teljesen egykedvűen néztem és gondoltam arra, hogy most halott vagyok, vagy nem.

De ez valójában nem volt igazi klinikai halál, csak valami azzal határos állapot.


Nem tett vallásossá, de ateista sem vagyok ,azelőtt sem voltam. Talán ez jele volt a halál utáni létezés lehetőségének ,talán csak az extrém állapot kiváltotta érzékeken felüli érzékelési képesség.


A világképemet nem változtatta meg, de érdeklődővé váltam a tudomány határterületei iránt. Nekem spec. megvan a személyes élményem, bizonyítékom, hogy a sok csalás és misztikum közt vannak valós tények.

2014. jún. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Köszi, hogy megosztottad, nagyon realisztikusnak tűnik az élményed, én is valahogy így képzelem a dolgot, semmi hókusz-pókusz, csak egy más "állapot".

Az a szégyen, hogy vannak emberek, akik miatt még egy ilyen helyen is meg kell gondolnia egy normális, komoly embernek, hogy elmondja e azt, amit valóban megtapasztalt.

2014. jún. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!