Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elemi részecskéket milyem...

Az elemi részecskéket milyem mikroszkopon tudom megfigyelni?

Figyelt kérdés
Szeretnék látni elektront, protont, neutront... Ha már a kvarkok megfigyelhetetlenek.
2020. okt. 30. 11:19
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/178 anonim ***** válasza:
0%
Sőt most, hogy elolvastam ismét semmi újat nem tudtam meg belőle. Honnan lehet tudni, hogy ezeket a folyamatok egy atommag körül keringő valami okozza, sőt egyáltalán honnan tudjuk, hogy egy atom ennyire egyszerűen felosztható elektronra és protonra (és neutronra).
2020. okt. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/178 anonim ***** válasza:
100%

Nem kering az atommag körül, bizonyos valószínűséggel van bizonyos térrészekben, de ez most mindegy. De most mondjuk, hogy kering: ez a negatív töltéséből(is) következne.

Nem "egyszerűen" osztható fel, hanem sok száz év tudományos munkájának eredményeként.

Először volt a katódsugárcsöves-kísérlet. A katódsugár eltérülését

ugye töltéssel rendelkező részecskék kellett, hogy okozzák. Akkor még nem sokat tudtak ezekről a részecskékről, csak annyit, hogy vannak. Aztán az olajcseppes kísérlettel megállapították ennek a részecskének(az elektronnak) a töltését és tömegét. Hogy ez pontosan hogy történt, arról én is most olvastam először. Aztán jött Becquerel és a Curie-házaspár, radioaktivitás, Rutherford(asszem ő) felfedezte az atommagot, blablabla... A többit megtalálod.

2020. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/178 sadam87 ***** válasza:
100%

#70

Na ja. Részben már leírtam, hogy fedezték fel az elektront. Most ha nem baj nem írom le a Rutherford kísérletet és a többit, hogy hogy bizonyították hogy hogyan épül fel az atom. Állítólag fizika szakot végeztél, úgyhogy ismerheted ezeket. Természetesen azt az állítást, hogy léteznek elektronok, bizonyítani kell, de ezzel elég sokat foglalkozott a fizika, végigmehetünk a kísérleteken, ha szeretnéd. De azért annyival nem úszod meg, hogy neked bizonyítani kelljen bármit is:

1. (Bár ez még nem bizonyítás.) Azt írod, "Abszolút nem biztos, hogy léteznek elektronok, protonok". Ezt talán kifejthetnéd. Például mennyi az esélye annak, hogy nem léteznek, és ezt mi alapján állítod.

2. "nem kell minden tudományos hablatyot elhinni." (#8) Ez viszont (bár explicite nem mondod ki) egyértelműen arra utal, hogy szerinted nem léteznek elektronok és protonok. Ezt viszont neked kéne alátámasztani. De még ha nem is állítod egyértelműen, hogy nem léteznek, akkor is kell valami alternatíva. Te hogyan magyarázod az általam leírt és egyéb kísérletek eredményét?

3. Mint fentebb is írtam, nem most találjuk fel a spanyolviaszt, az hogy az atomok protonokból és elektronokból (és neutronokból) állnak, arról nagyjából 100 éve konszenzus van a tudományban. Úgyhogy ha azt állítod, hogy nem, mégse így van, vagy azt, hogy nem biztos, hogy így van, azt talán mégiscsak illene valamivel alátámasztani.

2020. okt. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/178 anonim ***** válasza:
6%

"Nem kering az atommag körül, bizonyos valószínűséggel van bizonyos térrészekben, de ez most mindegy."


No igen, az ilyen magyarázatok már önmagukban is megcáfolják az elemi részecskék létét. Ami kezdetben egy hellyel rendelkező részecske volt, az 50 évvel később már se nem részecske, se nem rendelkezik hellyel.

2020. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/178 anonim ***** válasza:
100%

Kis segítség:

[link]

Rutherford-kísérlet

[link]

olajcseppkísérlet

2020. okt. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/178 anonim ***** válasza:
100%

Jó, szerintem @80 után elég is volt ebből. Még a tudományos módszertannal sincs tisztában, és nem is akar fejlődni, nem is akarja megérteni a dolgokat, megrekedt az ezósok szintjén. Menthetetlen.

Hagyjuk.

2020. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/178 anonim ***** válasza:
0%

""Abszolút nem biztos, hogy léteznek elektronok, protonok". Ezt talán kifejthetnéd."


A fizika mai elképzelése az atomokról (és úgy általában az egész világról) teljesen hibás. Az fizikában az alapoktól kezdve hemzsegnek a hibák. A fizika matematikai leírása mellett is az az érvük, hogy eddig mindig működött. Egyáltalán nem működött mindig, csak ezt nem vettük észre, mert axiómaként jónak tekintjük a matematikai megismerést.


Mára oda fejlődött a fizika, hogy egy jelenség kapcsán a fizikusok megelégednek pusztán a matematikai interpretációval, egyáltalán nem érdekli őket, hogy ez a dolog elképzelhető-e az ember számára, vagy sem. A "valamekkora valószínűséggel bárhol mérhető elektron" is egy ilyen matematikai interpretáció, nem pedig ember által érthető dolog. Ezáltal nem is tekinthetem létező dolognak az elektront, mert az én logikai világomban ha valami létezik, az valahol ott van. (És ezzel nem csak én vagyok így. Akik azt állítják, hogy értik mi az az elektron, azok hazudnak.)

2020. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/178 anonim ***** válasza:
0%

#82

Úgy látom nagyra vagy a középiskolás fizikatudásoddal.

2020. okt. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/178 anonim ***** válasza:
0%

"Te hogyan magyarázod az általam leírt és egyéb kísérletek eredményét?"


Sehogy, mivel én nem azt mondtam, hogy tudok jobbat, hanem azt, hogy amit a fizikusok állítanak, az nem igaz.

2020. okt. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/178 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a tények, bizonyítékok továbbra sem érdekelnek. "Mivel én nem tudom elképzelni, és nem értem, nem igaz!"

Erre alapozol.

Ez kísérteties hasonlóságot mutat a híre-nevezetes: "Az kizárt dolog, mert nem tudom!"-mal. De legalább a te mennyezeted nem repedezik:D

2020. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!