Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elemi részecskéket milyem...

Az elemi részecskéket milyem mikroszkopon tudom megfigyelni?

Figyelt kérdés
Szeretnék látni elektront, protont, neutront... Ha már a kvarkok megfigyelhetetlenek.
2020. okt. 30. 11:19
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/178 anonim ***** válasza:
0%
Azt írtam, hogy senki nem érti a "valamekkora valószínűséggel bárhol mérhető elektron" fizikai megjelenését. Még azok sem, akik középiskolás tudással azt gondolják, hogy értik.
2020. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/178 sadam87 ***** válasza:
100%

#80

"A fizika matematikai leírása mellett is az az érvük, hogy eddig mindig működött."

Ami mondjuk egy elég jó érv.

"Egyáltalán nem működött mindig"

Mikor nem?

"egyáltalán nem érdekli őket, hogy ez a dolog elképzelhető-e az ember számára, vagy sem."

Sajnos ez a valóságot sem érdekli.

"Ezáltal nem is tekinthetem létező dolognak az elektront, mert az én logikai világomban ha valami létezik, az valahol ott van."

Tehát amit te nem tudsz elképzelni, az nem is létezik? :D Egyet meg kell hagyni: a te világod legalább egyszerű.

"(És ezzel nem csak én vagyok így. Akik azt állítják, hogy értik mi az az elektron, azok hazudnak.)"

Újabb logikai artistamutatvány: én nem értem, tehát más sem érti.


#82

"Sehogy, mivel én nem azt mondtam, hogy tudok jobbat, hanem azt, hogy amit a fizikusok állítanak, az nem igaz."

Nice. Hadd összegezzem a gondolatmenetedet: én nem értem az elektronokat, tehát nem is létezhetnek. Igaz ugyan, hogy a fizika az elektronok (és matematikai modellekkel) remekül tud magyarázni magyarázni egy csomó minden, plusz ezt támasztják alá a kísérleti eredmények is, de ezt akkor sem fogadom el, mert nem tudom elképzelni. Ugyanakkor más magyarázatom nincs, csak nem így van, és kész.

Velős. Azért szeretnélek figyelmeztetni: a Nobel-díjat nem biztos, hogy neked fogják odaítélni.


#84

"Azt írtam, hogy senki nem érti a "valamekkora valószínűséggel bárhol mérhető elektron" fizikai megjelenését."

1. Az tényleg zseniális, hogy te milyen magabiztossággal állítod (az összes emberre vonatkoztatva), hogy ezt biztos senki nem érti. Ezt az állítást mondjuk igazán alátámaszthatnád.

Amúgy az a kellemetlen igazság, hogy még ha feltételezzük, hogy igazad van, és tényleg nem érti senki, akkor is így van, kísérletileg bizonyítható módon. Ez van, ilyen az élet.

2020. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/178 anonim ***** válasza:
8%
Sajnálom, hogy ennyire nem megy a szövegértés.
2020. okt. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/178 sadam87 ***** válasza:
100%

#86

Nem én voltam, aki azt sem tudtam értelmezni, hogy az adott részfeladatot valaki érti vagy nem érti. :D

2020. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/178 anonim ***** válasza:
0%
Ettől még tényszerűen nem megy neked a szövegértés. Nem is igazán tudok mit reagálni a teljes hozzászólásodra, mert olyan, mintha egy teljesen más embernek írtad volna.
2020. okt. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/178 anonim ***** válasza:
100%
Azért csak próbáld meg, áruld el, mit értelmezett rosszul:P
2020. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/178 anonim ***** válasza:
28%

Hát kb. az egész gondolatmeneted azon alapul, hogy azért nem érti senki az elektront, mert én nem értem.

Én kb. pont ennek az ellenkezőjét írtam. Azért nem érti senki, mert nem lehet érteni. Az ember agya képtelen olyan konstrukciókban gondolkozni, hogy az asztalon lévő alma 80% valószínűséggel van az asztalon. Ezt senki nem tudja megérteni, még egy fizikus sem!

2020. okt. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/178 sadam87 ***** válasza:
100%

#88

Hát bocsánat, de nagyjából ezt sikerült leírnod. Kérlek pontosítsd, mire gondoltál.

2020. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/178 sadam87 ***** válasza:
100%

" Azért nem érti senki, mert nem lehet érteni. "

Ezt honnan is tudod pontosan? (Amúgy már előbb is rákérdeztem ugyanerre, de nem sikerült reagálni.)

"Az ember agya képtelen olyan konstrukciókban gondolkozni, hogy az asztalon lévő alma 80% valószínűséggel van az asztalon."

Pontosan honnan tudod, hogy semelyik ember agya nem képes erre?

Ezen kívül azt is leírtam, hogy a valóságnak meglehetősen mindegy, hogy az ember fel tudja-e fogni vagy sem.

2020. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/178 anonim ***** válasza:
8%

"Pontosan honnan tudod, hogy semelyik ember agya nem képes erre?"


Onnan tudom, hogy nagyjából tisztában vagyok az emberi agy képességeivel, és úgy látom te még csak nagyjából se vagy ezzel tisztában.

2020. okt. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!