Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elemi részecskéket milyem...

Az elemi részecskéket milyem mikroszkopon tudom megfigyelni?

Figyelt kérdés
Szeretnék látni elektront, protont, neutront... Ha már a kvarkok megfigyelhetetlenek.
2020. okt. 30. 11:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/178 anonim ***** válasza:
27%
Elég könnyen eldönthetjük ki ért jobban a fizikához. Megkérjük a kedves válaszolók egyikét, hogy írjon le egy középiskolás fizika versenyfeladatot, és aki előbb válaszol rá, azt tekintjük jobbnak.
2020. okt. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/178 sadam87 ***** válasza:
100%
Végre valami izgalom! XD XD
2020. okt. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/178 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos attól tartok az illető nem fogja vállalni a próbát.
2020. okt. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/178 sadam87 ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem, hiszen így könnyű csalni! Szerintem menjen a feladatmegoldás élőben, például youetube-on közvetítve, a helység legyen teljesen bekamerázva, és lehessen követni a versenyzők internet forgalmát!
2020. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/178 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen lehet internetet használni, miért ne lehetne?
2020. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/178 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm... Mivel én még középiskolás vagyok, legyen mondjuk egy kömalos,

G jelű fizika feladat.

Egyébként ez teljesen irreleváns dolog, attól, hogy egy ilyen feladatot megoldasz, nem leszel kevésbé hülye, és nem fog kevésbé ellentmondani sok-sok ezer bizonyítéknak kb. minden állításod.

2020. okt. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/178 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mivel a megoldások internetes fórumokra feltöltése a lehető legsportszerűtlenebb dolog, és kizárást von maga után, támogatom az élő youtube közvetítést. Egy független bíró megtekintené a megoldásokat, és összevetné őket:DD
2020. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/178 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem inkább bízzuk a többi válaszolóra, mintsem te döntsed el melyik feladatot akarod versenyben megoldani velem. Lehet versenyfeladat, lehet a válaszolók által kitalált feladat, de tőlem matekfeladat is lehet.
2020. okt. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/178 anonim ***** válasza:
0%
És ha állítólag olyan jó valaki fizikából, akkor rövidebb idő alatt megoldja, mint amennyi idő alatt a másik kiírja egy fórumra és választ kap.
2020. okt. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/178 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat.


Beszállnék a versenyes részebe. Sajnos kifejezetten középiskolás versenyfeladatot nem tudok adni, de sima középiskolásat igen:


-----------


Feladat:


"Egy sivatagi homokvihar alkalmával a levegőben 90 km/h sebességgel repülő homokszemcsék ütköznek a sebességre merőleges sátorlapnak. Az áramló levegőben köbméterenként 400 gramm tömegű homok van.


a.) Mekkora nyomást fejtenek ki a homokszemek a sátorlapra, ha az ütközésüket rugalmatlannak vesszük?


b.) Hogyan változik meg a nyomás, ha a sátorlapot feszesebbre állítjuk?

2020. okt. 30. 16:14
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!