Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen alapon állítják a...

Milyen alapon állítják a tudósok, hogy a Föld gömbölyű?

Figyelt kérdés
Ehhez minimum az kéne, hogy definiálják a gömb fogalmát. De ezt nem tudják megtenni, hiszen a gömb definiálásához kellenek olyan alapfogalmak, mint pont, egyenes, stb. Az alapfogalmak meg olyan dolgok, amiket az egyes emberek esetleg máshogy fognak fel.
2020. nov. 18. 18:09
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
 151/211 A kérdező kommentje:

"Honnan tudja egy részecske, hogy neki most ki kell lépnie?"


Szerintem a jelenlegi fizikában is fel lehet ilyen keresztkérdéseket tenni, amire nem tudnak a fizikusok válaszolni.

2020. nov. 19. 17:57
 152/211 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez volt a kérdés. A kérdés az volt, hogy magyarázd meg, hogy hol van a negatív töltés az általad kitalált rendszerben. Ami magyarázatot ad egyszerre a Rutherford kísérletre, a fényelektromos hatásra, és a hőmérsékleti sugárzásra. Te állítasz valamit én csak kérdezek. De válasz az nincs csak vagdalózás.
2020. nov. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/211 anonim ***** válasza:
100%
Te állítottad, hogy nem létezik elektron. Aztán elektronnal magyarázod a Rutherford kísérletet, és szerinted én vagyok hülye:)
2020. nov. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/211 sadam87 ***** válasza:
100%

#147

"Ehhez nem is kell új magyarázatot kitalálnom, Rutherford is az atommaggal magyarázta a jelenséget, az elektronok hatását elhanyagolva."

Ez így van. De akkor miért is ezt a kísérletet vetted elő? Az elektronok létezését bizonyító kísérletekről volt szó. (Amúgy tetszenek a random hülyeségek, amiket kitalálsz magyarázatul. :D)


#148

"Mert az alfa részecske már távolról érzi, hogy arany következik, aminek a hatására kilép az Univerzumból."

XD

Ez az alfa-részecske nagyon rafinált ám! :D


#151

"Most akkor bármilyen alternatív dolgot válaszolok, te föl fogsz tenni egy újabb kérdést?"

Sajnos úgy látszik nem találkoztál még vele, de a tudomány így szokott működni.


#152

"Szerintem a jelenlegi fizikában is fel lehet ilyen keresztkérdéseket tenni, amire nem tudnak a fizikusok válaszolni."

Ez egész biztos, hogy igaz, viszont az is, hogy ők nem ezt szokták válaszolni.

2020. nov. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/211 A kérdező kommentje:

"Ez az alfa-részecske nagyon rafinált ám!"


Az a rendszer is nagyon rafinált, amely tudja, hogy mikor figyelik meg őt.


"Ez így van. De akkor miért is ezt a kísérletet vetted elő? Az elektronok létezését bizonyító kísérletekről volt szó."


Nem én hoztam ezt fel, más állította, hogy ez bármire is bizonyíték.

2020. nov. 19. 18:12
 156/211 anonim ***** válasza:
100%
Akkor térjünk vissza az eredeti kérdésre. Azt írod, hogy nem bizonyítható az, hogy a föld (közelitőleg) gömb alakú. Akkor milyen alakja van? (most a felszín elhanyagolhatóan kis mértékű egyenetlenségeitől tekintsünk el).
2020. nov. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/211 anonim ***** válasza:
100%

"Az a rendszer is nagyon rafinált, amely tudja, hogy mikor figyelik meg őt."


Ezt mire érted? Nem tudja egy rendszer hogy megfigyelik. Egyszerűen a mérőeszközzel kölcsönhatsz egy rendszerre ez egy mérés, de az nem megfigyelés

2020. nov. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/211 A kérdező kommentje:

"Ami magyarázatot ad egyszerre a Rutherford kísérletre, a fényelektromos hatásra, és a hőmérsékleti sugárzásra. Te állítasz valamit én csak kérdezek. De válasz az nincs csak vagdalózás."


Egyfelől azért nem válaszolok, mert kifejtettem már a másik kérdésnél, hogy miért nem léteznek elektronok. Azokból elég egyértelműen kiderül, hogy miért hibás a mai tudósok elektronfelfogása.

Másfelől azt is kifejtettem, hogy létezhet valami, amit akár nevezhetünk is elektronnak, de ennek annyi a valóságalapja, mint a kristályszféráknak, amiket szintén tekinthetünk létezőknek, csak teljesen más értelemben, ahogy az ókori görögök hitték.

2020. nov. 19. 18:18
 159/211 A kérdező kommentje:

"Azt írod, hogy nem bizonyítható az, hogy a föld (közelitőleg) gömb alakú."

Nem ezt írtam, hanem azt, hogy a Föld nem tekinthető gömbnek, amíg a gömb egy matematikai fogalom csupán.

2020. nov. 19. 18:19
 160/211 anonim ***** válasza:
100%
Ok. ez tényleg off topic. De akkor térjünk vissza az elapkérdésedre. Mi a bizonyítékod, hogy a föld nem (közelitőleg) gömb alakú (a felszín kisebb egyenetlenségeit nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni, mert a föld méreteihez képest néhány tized % eltérés az ideiális alaktól).
2020. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!