Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen könyveket (középiskolai...

Milyen könyveket (középiskolai és egyetemi tankönyv, illetve bármi más egyéb) kéne elolvasnom ahhoz, hogy a fizika tudásom szinte a nulláról, néhány év alatt, megközelítően egy BSc szintet?

Figyelt kérdés

Nem akarok fizikával foglalkozni, de borzasztóan érdekel...


Viszont más szakon vagyok és én nem tudnék természettudományból megélni...


De nagyon szeretném érteni a világ és az univerzum működését, amennyire csak lehet.


Tudom, hogy ez több év tanulás, de szabadidőmben ezzel szeretnék hobbi szinten foglalkozni, illetve filozófiával, naponta több órában...


Tehát a fizikát és matematikát milyen szinten kéne kezdenem?


Milyen könyveket olvassak el és próbáljak meg értelmezni?


Fizika érettségim az nincs, matematikából alapfokú van, ami egész jó lett, de őszintén szólva már nem igazán emlékszem semmire az általános iskolai anyagból sem...


És légyszíves ne gondoljátok, hogy nem vagyok elég elkötelezett és kitartó, így ismeretlenül!



2020. dec. 12. 01:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Pár megjegyzés/kiegészítés: ötödikben nincs fizika, se hatodikban, hanem 7. és 8. osztályban, az két vékony könyvet jelent.

Általános iskolai matek ismétléshez pl.: [link] és/vagy https://www.youtube.com/channel/UCpDsIDH22SGRxDWEFi7fUoA/pla..

Nagyon szuper színvonalas tankönyvek az ukrajnai magyar nyelvű 7.-11. osztályos fizika könyvek: [link]

Van hozzá feladatgyűjtemény vagy használhatod a Dér-Radnai-Soós-féle példatárat.

Nagyon jó még az Akadémia kiadó által megjelentetett Holics László által szerkesztett Fizika könyv és "párja" a Matematika, ugyanebben a sorozatban. Sokan szeretik az Obádovics-féle felsőfokú Matematika összefoglalót (van hozzá példatár is).

A fenti könyvek kis keresgéléssel mind megtalálhatók az interneten.

2020. dec. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Mojjo ***** válasza:

@11:

"Pár megjegyzés/kiegészítés: ötödikben nincs fizika, se hatodikban"


Az én időmben (90-es évek közepe) hatodikban bizony volt fizika.

2020. dec. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!