Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A jutalmazó-rendszerünk...

A jutalmazó-rendszerünk beindul amikor egy gyengébbnek vélt emberbe rúgunk bele?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni, hogy ez evolúciós dolog-e, jól érezzük magunkat amikor egy gyenge emberbe rúgunk bele?
2021. jan. 9. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Variációk egy témára... :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

stb.

Értem én, hogy ezek nem valódi kérdések, hanem egyfajta segélykiáltás, de hidd el, nem ilyen módon fogsz megoldást találni a vélt vagy valós problémádra. Ezt segítő szándékkal írtam.

2021. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ilyen körökben mozogsz. Nem tudsz esetleg valahogy váltani és ismerkedni új emberekkel?
2021. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2


Egy dolog, hogy miket tapasztaltam én, és más dolog, hogy a téma mélyére szeretnék ásni és megérteni mi okozza a gonoszságot a világban. Ennek nyilván lehetnek biológiai okai is tehát a tudomány lehet magyarázni tudja, de lehet hogy nem, és csak a vallás tud erre választ adni.

2021. jan. 9. 19:55
 4/8 anonim ***** válasza:

"a téma mélyére szeretnék ásni"

Az okés, csak ezt már többször kiveséztük. Leírtuk, hogy az agresszió evolúciós örökség és a túlélés egyik feltétele volt. Minden mai modern motivációnkat és viselkedésünket nagyban meghatározzák az ősi ösztönök. Ezen túl a fő pszichológiai kérdések:

- Ezek az ösztönök milyen formában jellenek meg a civilizált társadalomban,

- milyen módon és szinten vagyunk képesek ezt felülbírálni vagy elnyomni a kulturális és erkölcsi értékeink alapján,

- hol a határ a valós és a vélt indokolatlan agresszió között.

2021. jan. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4


De ez nem válasz a kérdésre!


Nem annyira az agresszióról van szó, hanem valami másról.


A gyengék nem jelentenek veszélyt, nincs szükség az agresszív megnyilvánulási formáknak.


Itt valamilyen rossz oldaláról lehet szó az embereknek, amely elég tabu téma.


Tabuk mellett az igazságot nem tudhatjuk meg. Miért nem lehet elgondolkodni azon, hogy ez lehet egyfajta perverz élvezet is? Azért mert akkor az embert rossznak állítanánk be, amit el kell kerülni mindenáron?

2021. jan. 11. 11:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, a macska is játszik az egérrel például. Az is egyfajta perverzió. A perverzió jelen van a természetben! Az ember sem különb, nem épp olyan tiszta teremtés!
2021. jan. 11. 11:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig fenntartom a kérdésre válaszul, amit írtam. Ha akarod, az agresszió szót lecserélheted, a lényeg ugyanaz. (Még pár kulcsszó: intelligencia + állati ösztönök.)

Viszont még mindig nem akarod saját magadat is górcső alá venni...

2021. jan. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7


Mi a diagnózisod?

2021. jan. 11. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!