Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jellemzői a melegebb éghajlato...

Jellemzői a melegebb éghajlatok lakóira hogy irigyek az éghajlatunkra?

Figyelt kérdés

( lehet rossz kategória)


Például én mindig is szerelmese voltam a mediterrán éghajlatnak; télen 15 fok, napos idő mindig, pálmafák..

De lehet hogy a forró övezetben vagy az ilyen mediterrán országokban sokan irigylik a 4 évszakunkat, a zord telünket, a havat?



#éghajlat #mediterrán #Kontinentális éghajlat
2021. jan. 11. 20:59
1 2
 1/19 anonim válasza:
86%
Szerintem az ilyen éghajlaton élők nem irigyek semmire, pláne a hideg, havas éghajlatra. Többnyire elégedettek, és boldogok, még ha anyagilag nem is állnak jól. A szaharai négerek se irigyek, hanem inkább elvándorolnak ide.
2021. jan. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%

Ja, marhára irigyelhetik a mi "zord" teleinket és a rengeteg havat:D

Legfeljebb a finnekét...

2021. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
49%

Kizárt.

Hogy ezt a føst bárki irigyelje.

2021. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát azért eltudom képzelni


Helyszín: Dél-Olaszország


Alessandro megy ki halászni az tengerre

+20 fok van és elege van hogy mindig megfő, és hidegre vágyik

Nálunk van hiddg, de nem olyan extrém mint Oroszországban

2021. jan. 11. 22:11
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha Alessandro annyira hidegre és hóra vágyik elmegy kirándulni valamelyik közeli magasabb hegyre, bőven vannak ilyenek Olaszországban.
2021. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

Biztos vannak ilyenek is.

Ahogy itthon is van mindenféle csoport: van aki hisztizik a meleg miatt, mások a hideg miatt, van aki azért hisztizik, ha esik a hó, van aki akkor, ha nem esik a hó.

2021. jan. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%

Ja, elképzelem Alessandrot, ahogy felkel reggel és bemegy a 20 fokos langyos szellőben bárba, a frissen sütött croissan illatú utcákon át. Ott megeszi a vaníliás vagy marmalados gőzölgő csodát és iszik mellé egy tejhabos espressot.

Azután lesétál a citrus és tenger illatú utcán a kis hajójához. Szétnéz mindenütt leanderek, pálmák, érő narancsok és citromok, egy ember magasságú kaktusz épp akkor bontja, tenyérnyi virágát.

A türkíz tenger hófehér habokkal csapdossa a hajók oldalát, sirályok röppennek fel, a horizonton tejszínhab felhők gyűlnek.

Alessandro meg így magában: ej mikyen kibirhatatlan az örök nyár és tavasz...

Mennyire jó lenne most a ködös, nyálkás, hetekig napsütést nem látott szmogos, büdös Kárpát-medence egyik csodás légszennyezett városában lenni...

Indulok is Miskolcra, vagy Debrecenben, amikor a szmog egekbe szökik!

2021. jan. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%

Azért a melegebb helyek se mind olyan jók. különösen a végtelenül fülledt trópusi éghajlatok, vagy a kínzóan száraz sivatagok. És én is szeretem a mediterrán éghajlatot, de azért minél kisebb az esélye a hideg télnek, annál nagyobb az esélye a "túlélőshow" nyárnak (Sevilla környékén pár éve például már májusban összejött egy 40 foknál forróbb nap). A tél pedig sokfelé kellemetlen évszak, mert az emberek egyszerűen nem a leghidegebb néhány hétre optimalizálják az életüket. Pl. olyan helyeken, ahol a tél csak annyira hűvös, mint nálunk az október, hagyományosan nincs fűtés, hogy arra a néhány hétre, egy-két hónapra minek, inkább kibírják.

De azzal egyetértek, hogy a zord, havas, fagyos tél leginkább csak olyan embereknek szokott hiányozni, akik ebben nőttek fel.

2021. jan. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem mindenki szereti a folyton napsütéses, meleg éghajlatokat, én pl.

nem bírnám ki hosszabb távon még egy mediterrán éghajlatú országban sem. Én pl. itthon irigykedek néha a skandinávokra.

2021. jan. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Mansour ***** válasza:
Még Szicílában is ritka télen a 20 fok. Többnyire 10 fok körüli borongós esős idők vannak ott télen. Valószínűleg van ott is olyan, aki kicsit irigyli a napfényes, havas tájat. De ezzel lassan már mi is így vagyunk. Nálunk is a mediterrán télre kezd hasonlítani az időjárás, csak átlag 10 fokkal hidegebb kivitelben.
2021. jan. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!