Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matematika a természetben?

Matematika a természetben?

Figyelt kérdés
Fibonacci a virágoknál, hexagonok a méhkasban (vagy miben), Pareto-eloszlás a lakosság vagyonában, települések nagyságánál, erdőtüzeknél stb. Sorolnátok egyéb összefüggéseket a természet és a matematika között?

2021. márc. 9. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
nincs
2021. márc. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Rengeteg van. Fraktálok, aranymetszés, matematikai logika a geentikai öröklődésben stb.

Ezek csak a leginkább szembeszökőek.


Mivel mindennek a fizika, a matematika az alapja, tulajdonképpen minden a matekra alapszik. Csak a biológia bonyolultsága miatt ezt általában nehéz tetten érni.

2021. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk igaz, de én kíváncsi lennék több konkrét példára is. Nem vagyok szakmabeli, de szeretek elképedni az ilyeneken. A fraktálokat nagyon szeretem, az aranymetszésről is hallottam már. Olyanokra vagyok kíváncsi, amelyekre a reakcióm 'Na ne bassz, hogy ez is matek!' legyen.
2021. márc. 9. 14:44
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
100%
Elég sok érdekesség feljön, ha ráguglizol képekben a math patterns in biology kifejezésre.
2021. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lakosság vagyona és a települések nagysága nem igazán "a természet".

Ha pedig nem csak "a természet" érdekel, hanem mindennféle alkalmazás, akkor az egész fizika, meg a műszaki és informatikai tudományok válasz a kérdésre.

2021. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ajánlom a - Kód- című sorozatot, talán még nem láttad. Az egyik része kimondottan ezzel foglalkozik.
2021. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!