Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A pfizer-biontech vakcina...

A pfizer-biontech vakcina hatóanyaga nukleozid-módosított. Mégis milyen módon? És miért?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg ezt az oltást és a lapon azt láttam, hogy mRNS vakcina (nukleozid-módosított), ami nagyon meglepett, mert én régebben próbáltam utánanézni ezeknek a vakcináknak. Hogy módosítják a nukleozid-egységet és milyen csoportokat raknak rá? Meg az is érdekelne, hogy mi szükség van erre?

2021. máj. 14. 19:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%

Talán ott kéne kezdeni, miért is kaptad az oltást. Amikor egy vírus megfertőz, ez praktikusan azt jelenti, hogy keres egy olyan sejtet benned, amelyiket rá tud venni, hogy neki dolgozzon (és onnantól nem neked). Ezáltal képes lesz szaporodni, azok újabb sejtjeidet veszik el tőled, és ha szerencséd van, és éppen létfontosságú served sejtjeiről van szó, viszonylag hamar bele is halsz.

A szervezet erre találta ki az immunrendszert, amely nem tesz egyebet, mint e vírusokat alkalmatlanná teszi a beépülésre, vagyis kivégzi őket. Ha gyorsabb és erősebb, te győzöl és veszteség nélkül meggyógyulsz.

Az oltás e folyamat szimulációja. A vírus DNS-ének hírvivője az RNS, azt az RNS-t kapod meg, csak ez - úgymond - nem csinál semmit (nem épül be, főként nem szaporodik), egyetlen szerepe, hogy a szervezeted higgye, megjött a vírus. Tehát legyártja az antigént. Amely, ha tényleg jön a vírus, azonnal támad. A kulcs a dologban az idő. Az örökítőanyag célba jutása. reakciója, amely idő alatt az ellenanyag nem állna elő, a vírus lenne a gyorsabb (és most már több mint 3,6 millió esetben végzetes).

A módosítás lényege egy nagy pontosságú szimuláció, amely azonban tökéletesen ártalmatlan. Ehhez még hozzá jön pluszban, hogy mégis úgy kell viselkednie, hogy a szervezet pontosan a virus RNS-ének megfelelő ellenanyagot termelje le, különben nem érne semmit (nem jönne létre reakció).

2021. máj. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"a szervezeted higgye, megjött a vírus"

Nem, ez így nem igaz!

Az RNS igenis működik a szervezetedben, a vírus tüskéje készül el a sejtekben ennek alapján. Az a sejt többnyire el is pusztul később.

Aztán erre a tüskére támad az immunrendszer.


Amiről te írtál, az egy másik (amerikai) oltás: abban csak a vírus tüskéje van, szépen zsírba csomagolva. Na, az valóban nem csinál semmit, és csak az immunrendszer ugrasztására van ott.

2021. máj. 14. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Az előttem levő két válaszoló válasza jó lenne, ha az emberek nagy részéhez eljutna, DE megint ki szeretném emelni, hogy az én kérdésem egyáltalán nem erre irányult. Kérlek/Kérem titeket/Önöket, hogy olvassák végig a kérdést és az eddigi válaszokat. Ebből ki fog derülni, hogy nem erre vagyok kíváncsi.
2021. máj. 15. 06:15
 14/18 anonim válasza:
93%
2021. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Az RNS nukleozidjainak módosítása:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


mRNS vakcinák - új korszak a vakcinológiában:

[link]

[link]

2021. máj. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 sadam87 ***** válasza:
100%

A 9. válaszoló leírta a választ: ha mesterséges nukleozidokat illesztenek az RNS-be, akkor csökkenteni tudják az ellene kialakuló immunválasz erősségét.

"The stumbling block, as Karikó’s many grant rejections pointed out, was that injecting synthetic mRNA typically led to that vexing immune response; [...] So Karikó and Weissman simply subbed it out for a slightly tweaked version, creating a hybrid mRNA that could sneak its way into cells without alerting the body’s defenses."

[link]

[link]

Az, hogy ki és miért pontossa le a jó választ, számomra rejtély...

2021. máj. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Jajj, de butus vagyok... nem vettem észre a 9. választ. Értem és köszönöm szépen! Minden kérdésemre megtaláltam a választ! :D
2021. máj. 15. 13:27
 18/18 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le :(
2021. máj. 15. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!