Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanást megelőző...

Az ősrobbanást megelőző semmi, miből keletkezett?

Figyelt kérdés
A tudomány szerint a mindenség a semmiből keletkezett az ősrobbanás által, egy picike pontból. Ez így még érthető is, a világ 99.9999% ürességből áll, ha azt összegyúrod egy pont lesz belőle. De mi volt előtte? Az a semmi kis pont miből keletkezett?

2021. júl. 28. 14:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 dq ***** válasza:
54%

#5: "Ezt csak hozzá nem értők mondják."


Rengetegen mondják, de hazudnak.

Például Hawking az A Mindenség elmélete c. könyvében ilyeneket ír: "Ahogy már rávilágítottam, nyugodtan megfeledkezhetünk a Nagy Bumm előtti eseményekről, mivel azoknak nem lehet hatásuk a mai megfigyelésekre. A téridőnek határa van - a Nagy Bumm-mal kezdődik."

És ezt nevezi "általánosan elfogadott modellnek".

2021. júl. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 anonim válasza:
29%

Képzeld, kérdező: a tudomány NEM ezt mondja!


Nem: idáig se mondta ezt.


Ezt csak hozzá nem értők mondják.


De te már nem vagy az, ugye?



Akkor mit mond te okos?

Nem is tudod. Csak jártatod a szádat.

2021. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
32%

Tudod, #12, a tudomány nem úgy működik, mint a vallás.

Ha valamit nem tud, vagy nem tud pontosan, akkor megmondja.

De ebben az esetben vannak olyanok, hogy megmaradási törvények. Töltés, perdület, impulzus, stb.

Úgy néz ki, hogy ezek minden körülmények között megmaradnak.

Akkor pedig a világunk nem a semmiből jött létre.

2021. júl. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
26%
Ha az anyagból energiát tudunk nyerni (lásd elégetünk valamit) , akkor ez akár visszafelé is működhet, csak még nem tudja senki, hogy ezt hogyan lehet. Ha volt ősrobbanás, akkor lehet, hogy egy bazi nagy energiacsomag tette azt ami most körülöttünk van. Viszont ha azt nézem, hogy régen statikusnak gondolta a tudomány a világegyetemet , láthatóan tévedett, akkor az ősrobbanással is tévedhet. Az, hogy most tágul minden ez már tény, de, hogy ezt az ősrobbanás okozta volna, abban azért kételkednék. Nem azt mondom, hogy nem így volt, mert hülye vagyok ezekhez a dolgokhoz, de azt azért tartom, hogy a fizika teljességéhez a világ összes tudósai is hülye, mert ki merné azt állítani, hogy a világegyetem teljes fizikáját ismeri. Na most ha nem ismeri, akkor miért ne lehetne egy még ismeretlen fizikai jelenség felelős a tágulásért, ami nem az ősrobbanás.
2021. júl. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
80%
11, ez a Hawking féle magyarazat nem valami kielégitő, csak megkerülése a kérdésnek, hogy mibol lett a nagy bumm.
2021. júl. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
63%

"ez akár visszafelé is működhet, csak még nem tudja senki, hogy ezt hogyan lehet."

De már lehet sejteni.

Mint mondtam: két foton kölcsön tud hatni egymással, és ebből anyag lesz.


"Ha volt ősrobbanás, akkor lehet, hogy egy bazi nagy energiacsomag tette azt"

Pontosan!

Fotonok voltak benne, mivel más nem fért volna el.


"régen statikusnak gondolta a tudomány a világegyetemet"

NEM A TUDOMÁNY!

Ez egy feltevés volt, amiről kiderült, hogy nem igaz.


"akkor az ősrobbanással is tévedhet"

Mivel ez már bizonyítva van, ezért itt nem tévedhet.

2021. júl. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
67%

Ezredik ugyanolyan kérdés, hányszor lesz még feltéve? Olvass vissza kérdezö! múlt héten is valaki megkérdezte, az elött is, az elött is...

Marhára unalmas már!

2021. júl. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim ***** válasza:
13%
17-es, Én éppen ezért írtam ki a buszmegállóban, hogy 17 óra 20 perc van, mert mindenki azt kérdezi, hogy mennyi az idő, és már nagyon unom. :)
2021. júl. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
22%

#16 "Mivel ez már bizonyítva van, ezért itt nem tévedhet."


Pont erről beszéltem, hogy mi van akkor , ha egy eddig ismeretlen fizikai történés ugyanazokat a dolgokat idézte elő, mint egy ősrobbanás ? Akkor azt hogyan lehet megtudni, hogy ősrobbanás volt, avagy az ismeretlen fizikai dolog ?

2021. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
63%

Mivel jelenleg még nincs bizonyítva, hogy mi OKOZTA az ősrobbanást, ezért ebben az esetben a tudomány meg fogja vizsgálni az új bizonyítékokat, ha lesznek.

Azt, hogy hogyan ZAJLOTT le az ősrobbanás - nagyjából már ismerjük, bizonyítékokkal alátámasztva.

2021. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!