Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanást megelőző...

Az ősrobbanást megelőző semmi, miből keletkezett?

Figyelt kérdés
A tudomány szerint a mindenség a semmiből keletkezett az ősrobbanás által, egy picike pontból. Ez így még érthető is, a világ 99.9999% ürességből áll, ha azt összegyúrod egy pont lesz belőle. De mi volt előtte? Az a semmi kis pont miből keletkezett?

2021. júl. 28. 14:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező!

Te mit keresel a tudományon?

A teremtés az egy vallási téma.

2021. aug. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
24%
Nincsenek válaszaim, de azt a mai napig nem értem, hogy a SEMMI, a nem létező minek (itt már bukik) a hatására (itt is) robbant fel akkor még nem is létező fizikai törvényeket követve azon a bizonyos kedd reggelen fél tíz után nem sokkal?
2021. aug. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 Mojjo ***** válasza:
69%

@42: És pont negyvenkettediknek sikerült ilyen választ leírni?

Mindegy... mindenesetre érdemes elolvasnod legalább az első oldalt. Azért nem érted a mai napig, mert olyas valamit akarsz megérteni, amit soha senki nem állított. Nem mondja senki, hogy a semmi robbant fel, nem létező fizikai törvényeket követve. Ez csak egyesek kisujjból kiszopkodott kitalációja, amivel itt a GYK-n fárasztják kétnaponta az embereket. Most pl pont te.

2021. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/79 anonim ***** válasza:
20%

Nem is vágtam, hgoy 42-es voltam, hurrá! :)

"egyesek kisujjból kiszopkodott kitalációja"? Nekem inkább az ősrobbanás tűnik annak. Játszhatod itt a fellengzős okostónit, neked sincs válaszod, én legalább kérdezek. Soha, senki nem állította, hogy a világmindenség az ősrobbanással keletkezett? Tényleg? Akkor úgy mégis mi az ősrobbanás, világosíts már fel légyszíves?

Akkor sem értem, hogy keletkezhetett a minden a semmiből, a létező a nem létezőből. Az én logikám szerint a semmi örökre semmi marad, mert nincs, ami változtatna rajta, arról nem beszélve, hogy nincs is mi változzon, mivel semmi, nem létező.

2021. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/79 dq ***** válasza:
75%
Ezekre a kérdésekre mind megtalálod a választ a válaszok között.
2021. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
34%
Te szándékosan nem akarod megérteni, amit neked írnak vagy tényleg ilyen hülye vagy? Az ősrobbanás elmélet NEM állítja, hogy előtte nem volt semmi és, hogy abból keletkezett. Sőt semmit nem mond arról, hogy mi volt előtte (ha értelmezhető egyáltalán az hogy előtte).
2021. aug. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 anonim ***** válasza:
22%
Ez nagyon jó hír, végre valahára a keresésem a végére ért, hála a GYK-nak. Köszönöm!
2021. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/79 Mojjo ***** válasza:
75%

@44: Örülök, hogy érted a 42-es utalást, azt hiszem, ez egy jó start :)


Félreértesz. Nem azt mondtam, hogy az ősrobbanás kitaláció, hanem a "semmiből keletkezett minden" egy gyakran hangoztatott kitaláció, amit nem állított soha a tudomány. Az ősrobbanás ugyanis NEM azt mondja, hogy minden a semmiből keletkezett.


Az ősrobbanás modellje azt állítja, hogy a belátható univerzum cca 14 milliárd évvel ezelőtt a mainál jóval-jóval kisebb, sűrűbb és forróbb volt, benne teljesen más körülmények uralkodtak mint ma, és ebből az állapotból tágult és hűlt, amely folyamat azóta is folytatódik. Ennyi.

Ahogy tekerjük vissza az idő kerekét, egy ponton túl nem látunk vissza, nincsenek meg a fizikai modelljeink, amikkel tovább tudnánk látni. Ha azokat a fizikai modelleket, amik nem alkalmasak az időt tovább visszagörgetni mégis arra használjuk fel, hogy tovább görgessük visszafelé az időt, akkor egy olyan állapothoz jutunk, ahol a hőmérséklet végtelen, a sűrűség végtelen, a térfogat nulla, az idő megszűnik létezni stb stb - ezt szokták egyesek helytelenül úgy fordítani, hogy na ez a semmi. És nem elég, hogy helytelenül fordítják le maguknak, ráadásul egy olyan állapotot fordítanak helytelenül, amiről tudjuk, hogy úgy kaptuk meg, hogy helytelenül alkalmaztunk fizikai modelleket. Duplán nem jó tehát az egész.

A valóságban nem tudjuk, hogy mi volt egy ponton túl a múltban, de annyi bizonyos, hogy valami volt. Nem tűnt el mágikusan minden a semmibe.

2021. aug. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 anonim ***** válasza:
53%

Mojjo: csak passzióból vagyok itt, az élet értelmét már kamaszokoromban megtaláltam, ezért is lehetett 42-es a hozzászólásom :D

Köszönöm a normális hangvételt, ez több intelligenciát feltételez és mutat, mint letámadás és lefitymálás egy olyan kérdésben, amire senki nem találta még meg a választ és amire nem is hiszem, hogy ember valaha meg fogja.

2021. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/79 Mojjo ***** válasza:
71%

@49: Nagyon szívesen.

A helyzet az, hogy végső válaszunk valóban nem lesz, leginkább azért, mert a végső kérdés - miszerint miért van valami a semmi helyett egyáltalán - még csak nem is értelmezhető - minden ok feltételez egy valamit, mindent egy valamivel lehet magyarázni.

Viszont abban reménykedem, hogy az ősrobbanás kérdéskörét _jóval_ jobban meg fogja érteni az emberiség, sőt, még abban is, hogy akár a mi életünkben megtörténhet ez. Első lépésként meg kellene érteni, hogyan viselkedik a világ akkor, ha nagyon kis területen nagyon nagy gravitáció hat - itt ütközünk jelenleg korlátokba ugyanis az idő visszatekerésével. Ez a fizikai modell lenne/lesz a kvantumgravitációs elmélet. Cca 80 éve dolgoznak rajta a legnagyobb koponyák, eddig nagyjából nulla eredménnyel, de hát a reményhal, tudod :)

2021. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!