Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Volt már olyan, hogy a nem...

Volt már olyan, hogy a nem szakmabeliek jobban tudjanak valamit a szakmabeliektől? Ha nem, akkor az oltásellenesek miből gondolják, hogy igazuk van?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 08:08
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 sadam87 ***** válasza:
74%

#31 (EagleHun)

"A gyártó nem állal felelősséget."

Ez az állítás nem igaz.

"A gyerekek oltását szorgalmazza az állam."

12 éven aluliak oltását még csak nem is engedélyezte az állam...

"Miközben gyerek nem betegedett vagy halt meg a vírustól."

Ez az állítás nem igaz.

"De az időseket és más betegségben (szenvedőket-haldoklókat), magas kockázatúakat (pl dohányosok) "meg kell védeni" tehát kockázatot hárítanak az egészséges gyerekekre is..."

Pontosan milyen kockázatot? (Egyébként nem kötelező beadatni 12 év felett sem...)

Az valótlanságok terjesztését be kéne fejezni...

2021. aug. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
83%

Öröm olvasni, ami itt megy, vannak még értelmes emberek az oldalon.

Politika rovatban ne tudjátok meg mik mennek, 1 oltáspártira jut 10 oltásellenes hülye.

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..

2021. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

#42

Igen, direkt azért ide tettem fel a kérdést, és nem mondjuk az "egészség" kategóriába, ami tele van tudományellenes agymosottakkal. Köszömöm a válaszokat egyébként, szépen felsültetek az oltásellenesek :)

2021. aug. 30. 21:39
 44/61 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos az Egészség kategória is borzalmas, sőt, egyébként nemcsak az oltások témájában, hanem alapvetően (orvos)tudomány-ellenesség terjed ott.
2021. aug. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
90%

#34 Wadmalac

"Vagyis saját söntésen műló nagyobb veszély."


Régóta vágyom egy saját söntésre, az sem baj ha van ott egy müló. Saját sör csapolása mellett, amiért nem kell fizetni mert az enyém a hely, sokkal szívesebben olvasgatnám a sok badarságot és egyéb hozzászólásokat.

:D

2021. aug. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 Wadmalac ***** válasza:
88%
#45: Én is kiszúrtam utólag, de fel is röhintettem, nem is korrigáltam, ennyi sör mindenhez kell. :D
2021. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
64%
Leszögezném, hogy nem vagyok járványtagadó, egyáltalán semmiféle összeesküvés-elméletet nem pártolok. A tudomány alapja a bizonyítás. Más szavakkal: egy adott állítás nem azért minősül igaznak, mert valami nagynevű tudós vagy „szakértő" mondta, hanem azért, mert be van bizonyítva, kísérletekkel, logikus érvekkel és hasonlókkal. Giordano Brunónak sem azért volt igaza, mert tudós volt, hanem azért, mert alá tudta támasztani az elméletét. A geocentrikus világképet pedig nem az egyház találta ki, ahogyan egyesek előttem írták (bár a legkevésbé sem pártolom az egyházat), hanem Klaudiosz Ptolemaiosz, egy ókori egyiptomi görög („pogány") csillagász,aki a középkorban óriási tekintélynek számított (lásd a műveit: Tetrabiblosz, Almageszt stb.) És lám, mégis tévedett. A mai tudósok (kutatók, orvosok, professzorok stb.) is csak emberek, ők is ugyanúgy tévedhetnek, mint bárki más. Rosszabb esetben hazudhatnak (őket is le lehet fizetni, vagy személyes érdekeik lehetnek). Nem azt mondom, hogy mindig tévednek vagy folyton hazudnak, csak azt, hogy bármikor megtehetik. Ezért szükséges a bizonyítás. Tehát pl. az, hogy XY, aki huszonnyolc diplomával rendelkezik, állít valamit, önmagában még semmit sem jelent. Nem az a lényeg, hogy ki mit mond, hanem az, hogy az adott állításra van-e vmilyen bizonyíték (mire alapozza a kijelentést, hogyan jött rá, milyen kutatásokat végzett stb.). Így tehát előfordulhat,hogy a laikusok jobban tudnak valamit (ha megfelelő érveik vagy bizonyítékaik vannak), mint a szakmabeliek.
2021. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
14%
Én egészségügyiskent mondom, hogy aki gépre került, nem élete túl. És 60% oltott volt egyéb kezeletlen egészségügyi problémával. Amúgy intenzív osztályon nem volt előtte sem nagyobb a halálozási arány, mint a vírus óta. De mesélhet mindenki amit akar, én nem szavazok az oltás ellen, nem tagadom a vírust létezését sem, de az május végétől az eset szám megint elenyésző lett… tudom, már ez is szezonális vírus lett, de… nem kell ítélkezni az oltatlanok felett, pláne aki fiatalon, gyermekvállalás előtt nem kéri
2021. szept. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
78%

#48

De ez mikoriban volt? Amikor a lélegeztetőgépen lévők 60%-a oltott volt?

2021. szept. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
21%
Idén március és június között
2021. szept. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!