Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik távolkeleti város van...

Melyik távolkeleti város van Budapestről 90° keleti irányba?

Figyelt kérdés

Ezt a becsapód kérdést tette fel egy szakértő tesztelve a tudásomat. Nekem van róla egy elképzelésem, majd le is írom mi. De szerintem ti itt a tudományokba ezt jobban tudjátok. Melyik városról van szó?


Köszi👌



2021. szept. 17. 15:33
1 2 3 4 5 6
 31/60 TappancsMancs ***** válasza:
91%

Még egy-két sort érdemes lehet hozzátenni. A mérési mód láthatóan csak annyiból áll, hogy kell Budapest közepének magasság koordinátája és azt kell végigvinni a Távol-Kelet határáig. Van egy elméleti vízszintes vonalunk a térképen egy Távol-Kelet határvonallal ami metszi. Ennyi a dolog. És mivel nincsenek ott versengő városok, amik neccesen azonos távokra lennének, a város meg is van. Semmi más.


A koordináta értelmezése meg ha segít:


47°29'05.5"N 19°06'36.0"E


Ebből az N (North) első rész jelenti azt, hogy az Egyenlítőtől ilyen magasságra van, ezt kell ott Kína határán belőni, miközben a keleti E (East) nyilván az ottani adat lesz.


N = North = Észak

(Egyenlítőtől Északra - Equator-tól Északra)


E = East = Kelet

(Greenwich meridiántól Keletre)(=Prime Meridian-tól Keletre)


[link]

[link]

[link]

[link]


(Mellékesen a legutóbbi három koordinátából a 3. azonos lett az elsővel - elnéztem.)

2021. szept. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
93%

Volt már ennek a Székelynek hasonló kérdése korábban. A kommentekben a megfejtés (spolier: nem az előttem írt város), és a trükk is (számára mást jelent a kelet).

[link]

2021. szept. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 TappancsMancs ***** válasza:
91%

Oooo. Megnéztem a linket... hát huh


Inkább no komment :)

2021. szept. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 TappancsMancs ***** válasza:
45%

Jó kérdező akkor ez mindegy. Szerintem nem érdemes neki ott választ írni. Akkor érdekességképpen két böngészővel így néznek ki egymás mellett azonos nagyításban.

[link]

[link]

2021. szept. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 TappancsMancs ***** válasza:
92%

Nem tudom van-e egyáltalán olyan központi oldaluk a lapos Földeseknek, ahol a tételeik fent vannak sorban, levezetve, ábrákkal, stb. De biztos vagyon benne hogy nem vették a fáradtságot, hogy utánanézzenek annak ahogy Eratosthenes is kiszámolta és megcsinálják. Tényleg nem bonyolult dolog. Ha kell keresnek egy matektanárt aki szívesen elmagyarázza nekik, konkrétan megtanítja nekik, ahogy számolni kell és megértve a számítást.


Nem tűnik fel nekik, hogy az ilyen alábbi képeken ábrázolt Nap és Hold sosem nyugszik le? Mindig nagyon magasan látszana mindenhonnan.

[link]


Meg az égen a szögeik sem stimmelnek össze azzal amit látunk.

https://www.youtube.com/watch?v=TSiG71hOj9A

2021. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 TappancsMancs ***** válasza:
90%

sun moon link :) elnéztem

[link]

2021. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 sadam87 ***** válasza:
93%

#32

Az is látszik, hogy már korábban sem tudott értelmesen kérdést kiírni. :D (Bár el kell ismerni, hogy tudta fokozni.)

2021. szept. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Székely korábban írta valahol, hogy ő már középiskolában cáfolta a speciális relativitás elméletet, mert bebizonyította, hogy a fény sebessége is más minden inerciarendszerben. Szeretem az oldalát, mert Markos-Nádas után nem találok jó kabarét.
2021. szept. 18. 12:22
 39/60 sadam87 ***** válasza:
90%

#38

XD XD XD

2021. szept. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:
Az lenne a poén és azért írtam ki a kérdést egyébként, hogy milyen poén lenne, ha jelentkezne valaki aki "gömbi" hogy az ő szavaival éljek és kitalálja, hogy ő mire gondolt. Akkor ő azt hinné, hogy lám mégsem hülyék a gömbik és lehet nyitna másfelé is.
2021. szept. 18. 12:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!