Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik távolkeleti város van...

Melyik távolkeleti város van Budapestről 90° keleti irányba?

Figyelt kérdés

Ezt a becsapód kérdést tette fel egy szakértő tesztelve a tudásomat. Nekem van róla egy elképzelésem, majd le is írom mi. De szerintem ti itt a tudományokba ezt jobban tudjátok. Melyik városról van szó?


Köszi👌



2021. szept. 17. 15:33
1 2 3 4 5 6
 41/60 TappancsMancs ***** válasza:
80%

Jó csak ki fog itt egy akármiféle saját térképi vetülettel előjönni és azon értelmezni valamiféle keleti irányt, egy naplemente nélküli Föld elképzelésében...?


Amúgy meg az interneten található lapos Földes Nap és Hold pálya alapján egyáltalán nincs is keleti irány, legfeljebb találomra kinevezve a lapos Föld térképen. Ahogy néztem a Nap szöge nem nagyon megy egy max késő délutáni szög alá. Ehhez elég megnézni egy naplementét a nyaraláson és téma lezárva, még mérni és számolni sem kell.

2021. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 A kérdező kommentje:

Köszben megszületett a válasz.


Hát sajnos Gömbik ezt nem tudtátok "Az ábrán bemutatom a Budapestről 90 fok keleti irányú egyenest [link] Azt megjegyzem, hogy nem lehet másképp értelmezni a feladványt, pontosan definiáltam.A többiek tanulmányozzák a saját modelljüket, mert nincsenek tisztába azzal amiben hisznek!

Ezt a kérdést már feltettem 2020 elején...

Akkor 290+ hozzászólásból sem sikerült senkinek


Bangkok a helyes válasz meg egy másik is


Az hogy nem értitek a saját gömbi modelleteket, azt jelenti hogy helytelen. Új Föld forma felé kellene nyitnotok"

2021. szept. 19. 18:45
 43/60 anonim ***** válasza:
100%

Idázem a feladvány kitalálójától:


"Azt megjegyzem, hogy nem lehet másképp értelmezni a feladványt, pontosan definiáltam.

Bár 320km-re van a kijelölt vonaltól, de elfogadom, mert a kérdést helyesen értelmezted."


A kérdése:

"Teszteljük le:

Melyik távolkeleti város van Budapestről 90° keleti irányba?"


Lehet én vagyok rosszul összerakva, meg mindenki aki a kérdésre válaszolt, de itt alapjában véve mindenki arra gondolt első körben, hogy mely város van tőlönk 90 hosszúsággi körrel keletre és szerintem nem is lehet másra gondolni.


Értem én, hogy jött ki Bangkok csak azt szerintem nem így kellett volna kérdezni és ezt nagyon jól tudta a kérdező is, pont ezért kérdezte így hogy aztán bedobhassa a végén:


"Az hogy nem értitek a saját gömbi modelleteket, azt jelenti hogy helytelen"


Pedig érjük mi,de ha rosszul kérdezel arra csak rossz válasz fog érkezni ( a'la Nemzeti Konzultáció), amire egyébként már az egyik "helyesen" válaszoló is felhívta a figyelmet a másfél évvel ez előtti kérdésnél.


Amúgy beugratásnak nem rossz :)

2021. szept. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 A kérdező kommentje:

Igen. Én magam is erre gondoltam "Lehet én vagyok rosszul összerakva, meg mindenki aki a kérdésre válaszolt, de itt alapjában véve mindenki arra gondolt első körben, hogy mely város van tőlönk 90 hosszúsággi körrel keletre és szerintem nem is lehet másra gondolni."


Hiszen balra a Nap nyugszik, keleten meg kél.

2021. szept. 19. 19:18
 45/60 sadam87 ***** válasza:
76%

#42

🎉🎉🎉🎉🎉

Azért az szép, hogy a csávó hogy megveregette a saját vállát, hogy milyen ügyesen tette fel a kérdést! :D

2021. szept. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 A kérdező kommentje:
45 magányos. Börtönben van. valószínűleg a kényszertársak gömbik és nem elég kompetensek, hogy megértések a magasztos gondolatait, így az ember kitalálta magának a legjobb barátot, saját magát, aki megdícséri.
2021. szept. 19. 19:21
 47/60 sadam87 ***** válasza:
100%

#46

🤣🤣🤣🤣🤣

2021. szept. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 A kérdező kommentje:
Egyébként csak mondom, hogy kabarénak nagyon jó a Lapos Föld - Gömb Föld vitacsoport. Nem kell heteket várni egy epic kérdés megjelenésére, naponta van ilyen. Sándor ontja magából a kérdéseket. Egyik jobb, mint a másik
2021. szept. 19. 19:26
 49/60 A kérdező kommentje:
Péntek délután tette ki a kérdést és azt várta, hogy 24 óra alatt írják meg neki. Mondtam, hogy ember ez nem megy. Mi itt a szabad világban dolgozunk. Nekünk az életciklusunkban péntek délután egy egész héten várt ünnep. Nem fogunk most este leülni a google pro elé kitalálni, hogy ő mire gondolhatott. Nem mindenkinek adatik meg hogy a sitten rohadjon
2021. szept. 19. 19:28
 50/60 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ezt a "jelenséget", működést itt tárgyalja a google. Szóval az úgy nem a kelet - röviden.


Why are return compass headings inaccurate?


Lines on Google Earth are segments of great circles. That's the shortest distance between two points on a sphere. Any great circle, except directly north/south, changes it's true compass heading from beginning to end. The heading you see with the Ruler is only valid at that point. When you get to the other end of the line, the true compass heading is different.


Steering a constant heading on a sphere will make a loxodrome or rhumb line.


That's one advantage of mercator projection charts, a single compass heading can be drawn as a straight line. You can put desktop Google Maps into a modified mercator projection so that it appears like a flat map. That's usually acceptable for short distances.


Please ask any questions you like. We're here to help.


[link]


És itt egy videóban is.

https://www.youtube.com/watch?v=zxZ7b2yWokw

2021. szept. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!