Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A klímaváltozásra az egyetlen...

A klímaváltozásra az egyetlen ésszerű reakció a hedonizmus?

Figyelt kérdés
Lehet hogy csak én vagyok pesszimista, de kizártnak tartom, hogy az emberi civilizáció jelenlegi formájában össze ne omoljon a 21. században. Gyakorlatilag szétb*tuk magunk alatt a bolygót, és a megoldások amikkel előhozakodtunk kb. olyanok, mintha ragtapasszal akarnánk csillapítani az ütőeres vérzést (látszatmegoldások). A kérdés adott: ha már úgyis elkéstünk és a jövőben jön a szopóálarc, akkor nem mindegy, hogy most megpróbálunk minél jobban élni?
2021. okt. 14. 13:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Ne gyere ezzel a Gréta már megelőzött,és ő is csak dumált mint te
2021. okt. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
ÉS nem csak ő hanem leonardi dicabrio,hamilton,Arnold schwarzenegger.stb ők is csak pánikot keltettek de persze a konferenciákra magán géppel mentek nekünk átlag embereknek meg nem szabad kocsikns se legyen meg a szivószál na persze
2021. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nibiru?
2021. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#1,2 Elnézést, ha nem pontosan fogalmaztam. Gretáék azt vallják, hogy tenni kell valamit a klímaváltozás ellen és nyilván ez az átlagembert is érinti. Én velük szemben azt vallom, hogy éljünk a mának, mert bármit is csinálunk, max annyit érünk el, hogy 2050 helyett 2055-ben gyilkoljuk egymást halomra az erőforrásokért. Azaz, 2-es, pont hogy ne tiltsuk be a szívószálakat, meg a belső égésű motorokat mert a hatásuk olyan mintha egy tábortüzet egy pohár vízzel akarnánk eloltani.
2021. okt. 14. 14:45
 5/16 anonim ***** válasza:
97%
Oké akkor pazarolj,szemetelj,mert ugyis meghalunk de a jövő nemzedékre nem gondolsz és melyik katasztrófa filmből vetted hogy az emberiségnek már csak pár évtizede van?
2021. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
97%

Baromság. Nem lesz itt semmilyen világvége belátható időn belül. A túlnépesedés és az erőforrások túlhasználása miatt egyre kevesebb erőforrás fog jutni egy emberre, de ez nem valamiféle világvége, amit whiskyvel a kézben vár az ember, hogy eleméssze.

A gazdag országoknak, akik még most be tudnak fektetni a jövőbe nem lesz lényegesen rosszabb, ha cselekednek. A szegény országokban... ott most se jó, és a jövőben se lesz az.

A lényeg, hogy a folyamatos életszínvonal növekedés fenntarthatatlan. De ez nem azt jelenti, hogy a következő generációk akkor visszacsúsznak a kőkorszakba.

Pont az lenne a lényeg, hogy a rövidtávú fogyasztás helyett az infrastruktúra fejlesztésbe fektessük a gazdasági potenciálunkat. Kicsiben, egy család szintjén ez azt jelenti, hogy pl egy tartós, és minél energiatakarékosabb ház megépítésébe, és ne évi 2 nyaralásra, meg gyakori mobil és tv cserére költsük a keresetünket. Kicsit nagyobban, pedig azt jelenti, hogy látványberuházások, stadionok helyett vízgazdálkodás fejlesztésére, erdőtelepítésre, (tömeg)közlekedési infrastruktúra fejlesztésébe, elektromos hálózat fejlesztésébe stb invesztálja az ország a pénzét.

2021. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Gofrisütő ***** válasza:
94%
#4 ez olyan, mintha egy erdőtüzet egy pohár vízzel akarnánk megfékezni, de minden embernek van egy pohár vize. Tehát ha nem vagy önző, és nem iszod meg a vizedet, akkor meg lehet állítani.
2021. okt. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

A klímaváltozás elleni küzdelem nem a klíma miatt problémás, hanem a kérdezőhöz hasonló szemléletű és tudású tömegek miatt. Akik között van meglehetősen nagy hatalmú is.

A klímaváltozás simán kezelhető lenne, ha ezek a szemléletek keményem megregulázhatók lennének. Csak sokan hamis humánumra hivatkozva nem akarják e kényszerintézkedéseket (pazarlás, energiatakarékosság, szelektív energiafelhasználás, szokások változása, ehhez persze az infrastruktúrát is át kell alakítani. Az alapproblémát itt az emberi hitványság jelenzi.

2021. okt. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen egyetértek, ezt mondom már én is mióta :D

Persze világvége nem lesz úgy, mint a filmekben, de nagyon bitang világ lesz hamarosan, és nem is lehet ezt már megakadályozni.

Szóval én amondó vagyok, hogy hajrá, b-sszunk oda még utoljára, élvezzük, maxoljuk ki a jólétet, amíg lehet :)

2021. okt. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%
A hedonizmus semmire sem megoldas. A klimavaltozasra sem.
2021. okt. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!