Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A klasszikus tudomány milyen...

A klasszikus tudomány milyen alapon felelteti meg a fizikai teret a 3 dimenziós matematikai térnek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 4. 14:06
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
Muszáj megint elterelni a témát a gömbölyű-geoid kötözködésre, vagy válaszolsz normálisan?
2021. nov. 5. 11:08
 12/58 Wadmalac ***** válasza:
100%

"a Föld gömbölyű"

Geoid.

Nem "állítják". Ezer módon bizonyítva.


"vagy a Föld forgástengelye egyenes."

Legyél szíves, próbálj már meg egy merev testet GÖRBE forgástengely körül forgatni.

2021. nov. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

"Geoid."


A Föld nem geoid. A geoid egy elméleti szintfelület. Ha trollkodni akartok legalább csináljátok jól. Jönne normális válaszoló is?

2021. nov. 5. 11:09
 14/58 Wadmalac ***** válasza:
85%

"A Föld nem geoid. A geoid egy elméleti szintfelület."


Ami nagyon jó közelítéssel követi a Föld valós alakját, az átlagos felületi magasságot, beleértve az óceánok felületét.

Ezért így hivatkozunk rá.

Minek hívjuk, majdnemgömbkrumlinak?


Szóval állj le a mindenkit hülyének nézéssel. A tudatlanságod arra nem mentség .

2021. nov. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:

"Ezért így hivatkozunk rá."


Ki hivatkozik így rá??? Az emberek 99 százaléka gömbként hivatkozik rá, mert "jó közelítéssel követi a Föld valós alakját".

2021. nov. 5. 11:19
 16/58 A kérdező kommentje:
Mindegy, reakcióra se méltatandó valaki, aki egy teljesen másról szóló vitában abba köt bele, hogy a Föld nem gömbölyű, hanem geoid. Az ilyenek a kákán is a csomót keresik, építő jellegű hozzászólásuk úgyse lesz.
2021. nov. 5. 11:20
 17/58 Wadmalac ***** válasza:
84%

" reakcióra se méltatandó valaki, aki egy teljesen másról szóló vitában abba köt bele, hogy a Föld nem gömbölyű, hanem geoid"


Nem kötöttem bele. Megjegyeztem, hogy geoidnak hívják.


És leírtam a lényeget is. Nem "állítják".


Csak most gyerekes hisztivel elkerülöd, hogy meg lett cáfolva két hülyeséged is.


Kételkedsz a tudományban, mert fingod nincs róla, ez van.


Láthatóan bsztál tanulni. És nem is akarsz.


Aki próbálja elmondani, hogy tévedsz, elmagyarázni, hogy miért, abba belekötsz.


Elfogytak a lehetőségek a helyzet javítására, ergo: buta maradsz, miközben másokat hiszel annak.

2021. nov. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
Kérdező; milyen alapon gondolod, hogy nem így kellene lennie?
2021. nov. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

#18

Végre valaki, aki képes értelmes kérdést feltenni.


Azért gondolom, hogy nem így van, mert szerintem csupán evolúciós oka van annak, hogy a távolságot úgy érezzük, ahogy. Ha újra létrejönne az élet a Földön, az szerintem nem érezne távolságot, ezáltal dimenziókat sem.

2021. nov. 5. 13:41
 20/58 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#19


Milyen evolúciós okai vannak a tér érzékelésének ami szerinted elhanyagolható (és szerinted nem is lenne jelen) egy újfajta élet számára?

Meg hogyan “nem érezne távolságot” egy újfajta élet? Olyan elvileg létezik ,hogy egy állatnak annyira rossz a térlátása/ mélység érzékelése ,hogy simán lesétálna az asztal széléről (elvileg a tengerimalacok és esetleg a hörcsögök is ilyenek), de attól még az a mélység ott van, akkor is ha nem veszi figyelembe/ nem érzékeli annyira.

2021. nov. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!