Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A klasszikus tudomány milyen...

A klasszikus tudomány milyen alapon felelteti meg a fizikai teret a 3 dimenziós matematikai térnek?

Figyelt kérdés
2021. nov. 4. 14:06
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:

"Már pedig utóbbit igencsak elfogadod, mint létezőt, mert „a madarak látják”."


Nem, utóbbit se fogadom el, nem is következik abból, hogy a madarak látják.


A 32-es válaszod szerint az a létező, ami mérhető. Szóval akkor ha hallucinálok valamit, és meg is tudom közben mérni, akkor az is létezik?

2021. nov. 10. 13:54
 52/58 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ez egy, a szolipszizmussal rokon erőlködés, értelmetlen, sem bizonyítása, sem cáfolata nem lehetséges.

Addig meg ott marad abban a fiókban, ahol a többi "marhára ráérek, ezét hülyeségeken filozofálok" dolog porosodhat.

2021. nov. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
100%

Majd ha sikerül megmérned egy ilyet, akkor visszatérhetünk a kérdésre...


De akkor rendben; mondd meg, hogy szerinted mi az, ami létezik.

2021. nov. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 Gofrisütő ***** válasza:
75%

Bonyolultabb bizonyítás: távolság hozzávetőleges deffiníciója: a és b pont közötti út mértékegysége. Ahhoz, hogy ne létezzen, nem szaban léteznie az útnak a és b között. Ez azt jelenti, hogy nem lehet eljutni aból bbe. Eszerint csak a pont van. És minden az a pontban van.

Ha minden az a pontban van, akkor miért érzékelünk külömbséget a és b pont között, ha a b is a pontban van? Erre válaszolj.


Egyszerűbb bizonyítás: azt lehet mérni, ami létezik, tehát ha tudom mérni, akkor létezik. És tudom, lézeres távolságmérővel, raddarral stb.

2021. nov. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
54-es, ez nem lesz jó, mert a kérdező a nem létező hallucinációit tudja mérni...
2021. nov. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 Gofrisütő ***** válasza:
Akkor szólok neki, hogy elfelejtette bevenni a gyógyszereit. A hallucináció mérés nem gyerekjáték.
2021. nov. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:

Vajon miert jo a kerdezonek, hogy a kerdes allando kiemelgetesevel kb. havonta jelzi, hogy "Nezzetek csak, mennyi hulyeseget tudtam osszehordani ezen kerdes alatt!"? Miert buszke a tudatlansagara, mi a jo neki ebben?

Olyan kivancsi lennek.

2021. dec. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen állandó kiemelgetésről beszélsz, elsőnek emeltem ki.
2021. dec. 29. 16:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!