Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A telt hólyag képes nagyobbá...

A telt hólyag képes nagyobbá tenni a hasat, úgy, mintha hízott volna az ember?

Figyelt kérdés

Másodikos koromban volt egy nadrágom, amit elkezdtem kihízni. Még rám jött, de lehetett érezni, hogy már nem olyan egyszerűen jön le, ahogy régen.


Egyszer amikor nagyon kellett pisilnem, elmentem a wcre és nem tudtam letolni. Csak nagyon kicsit ment lejjebb.


Miután teljesen összepisiltem magam és át kellett öltöznöm, újra megpróbáltam egyedül letolni a nadrágomat és akkor sikerült elsőre, úgy, ahogy odáig is.


Ezek szerint a telt hólyag képes megnövelni a hasat úgy, mintha hízott volna az ember?


2021. dec. 26. 17:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem.
2021. dec. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
42%
Szerintem igen.
2021. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Fél liter űrtartalmúra tud kitagulni egy húgyhólyag..... kb semennyire nem befolyasolja a hasmeretedet.
2021. dec. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
26%

Azt se felejtsük el, hogy a világrekord 508 másodperc (leghosszabb pisilés).


Fél litert körülbelül 20-30 másodperc alatt enged ki az ember. Számoljunk 30-al.


Ha valaki 508 másodpercen keresztül pisil, akkor 16x 0,5 litert tárolt magában, azaz 8 litert.


Tehát akkor 8 literre is ki tud tágulni.

2021. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy vitatható hitelessegű, szélsőseges eset nem írja felül az orvosi szakirodalmat. !!!
2021. dec. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
4. ha igaz is ez a rekord, az valószínűbb, hogy a felállítója a nagyon lassú pisilést gyakorolta, hogy ilyen hosszan kitartson. (A húgyhólyag kapacitása is növelhető valamilyen mértékben, de 8 liter az már kizárt)
2021. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
72%
14. pont - [link]
2021. dec. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hat pedig ha valami miatt nem tud uriteni, bizony megnohet. Bar jellemzoen nem akaratlagos vizeletvisszatartasrol van szo.

Orvos vagyok, volt, hogy bejott a beteg azzal, hogy x oraja nem tud vizelni. Vagy 2 liter vizeletet csapoltunk le, es bizony lement a hasa, ami elott egy kb 25 hetes terhessegnek felelt meg.

De tessek, itt van kep is:

[link]

[link]

[link]

2021. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#7. Mostckomolyan egy ilyen bulvaroldallal akarsz bizonyítani? 😂😂😂
2021. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy az izmaiad voltak feszesek, ameddig görcsös kétségbeeséssel tartottad viszza a vizeletet.
2021. dec. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!