Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka annak hogy hosszú...

Mi az oka annak hogy hosszú fentlét után elfárad az agy és az elme? Miért kell aludnunk? Az alvás közben mitől frissülünk fel?

Figyelt kérdés

2022. febr. 6. 04:28
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell ahhoz hosszú fennlét. Az alvás regeneráció, olyan folyamatok játszódnak le, amik ébrenlét alatt nem tudnak és ahhoz kellenek, hogy az ébrenlét alatt tudjunk mozogni, gondolkodni, enni stb.
2022. febr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 krwkco ***** válasza:
82%

"Mi az oka annak hogy hosszú fentlét után elfárad az agy és az elme? Miért kell aludnunk? Az alvás közben mitől frissülünk fel?"

Egy nem alátámasztott, saját véleményt mondanék erről. Az agy alvás közben nem (vagy legalábbis nem mindig) pihen. Pl. REM fázisban erős tevékenység, álmodás van. Lehet, hogy ilyenkor kerülnek át a tapasztalatok a rövid vagy középtávú memóriából a hosszútávúba. Vagy olyasféle tevékenség zajlik, aminek az analógiája a merevlemez töredékmentesítése.

Miért vagyunk fáradtak, ha nem alszunk? Lehet, hogy ennek semmilyen anayagcsere oka nincs. Csak éppen azok a gerincesek, amelyek alvással rendezték a gondolataikat, sikeresebbek voltak, mint amik nem. És ezért az evolúció soran kifejlődött egy olyan mechanizmus, hogy alvás nélkül rosszul érezzük magunkat. Hasonlóan, mint pl. a fájdalom, amit szintén maga az idegrendszer állít elő.

2022. febr. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
Ettol azert bonyolultabb a helyzet
2022. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Azért, mert így működik az agy. Miért melegszik fel a motor használat közben? Miért kopnak el a használatban lévő alkatrészek?
2022. febr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%

Ezt érdemes elolvasni, angolul van:

[link]

2022. febr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
15%
A hosszú ébrenlét alatt káros anyagok, toxinok keletkeznek az agyban. Okos nyelve a magyar, amikor haragszol, azt mondja, mérges vagy. És valóban méreganyagok keletkeznek. Ezenkívül elhalt fehérjesejtek, lebomlott hormonok, enzimek halmozódnak fel és hátráltatják a neuronok munkáját. Újabb kutatások szerint létezik egy bél-agy tengely, ami a bélflóra és az agysejtek kommunikációját teszi lehetővé. Ezen a tengelyen keresztül napközben sokkal több információ (és utasítás!!!) megy fölfelé, mint le. Tehát amíg ébren vagy a tudatod nagy részét a bélbaktériumok működése határozza meg. Alvás alatt ez a folyamat megfordul, és ilyenkor tisztul meg az agy.
2022. febr. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez az egyik alapkérdés, amire senki nem tudja a választ.
2022. febr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!